>

MODA - STİL

“Rağmen” ile Mehtap Elaidi

2012-2013 Sonbahar/Kış Koleksiyonu sergiledi.
 
   
 
 
     

Baş mankeni güzelliği ve zerafetiyle yıllara meydan okuyan mihrap yerinde dedirten uzun bir süre aradan sonra podyum da izlediğimiz  büyük alkış toplayan DENİZ PULAŞ oldu...

Mehtap Elaidi, 2012-13 Sonbahar/Kış Koleksiyonu için; hayatlarını hikayelerindeki birçok etkene rağmen kurabilmeyi başarmış kadınlara ait bir siluet yaratıyor. Bu silüeti yaratırken de kendi hayatındaki 'rağmen'lerden yola çıkarak, Mehtap Elaidi koleksiyonlarında görülmeye alışık olunmayan çizgilerde geziyor. Tasarımcının çıkış noktası, savaşa rağmen kadının ve modanın çıkışına damga vurmuş 40'lı yıllar oluyor, dolayısıyla ortaya dönemsel esintilerin hissedildiği ama gene Mehtap Elaidi yorumlarını barındıran bir koleksiyon ortaya çıkıyor.

Elaidi, koleksiyonlarının olmazsa olmazı maskülen dişiliği bu kez farklı silüetlerde yorumlayarak, vücudu daha tanımlayan formlara ulaşıyor. Ve gene deneysel kuplar taşıyan elbiselerin ve ceketlerin yoğunluğunun hissedildiği bir silüetle karşılaşılıyor. Ünlü tasarımcının paletini ise kırmızı, mavi, yeşil, camel, gri ve siyah belirliyor. Vintage hissi yaratan çiçekli kumaşlar ise koleksiyonun alameti farikalarından...Üstelik bu kez çanta ve eşarp gibi aksesuarlar da 40'lı yılların izlerini vurguluyor ve koleksiyonda önemli bir yer ediniyor.
 

MEHTAP ELAİDİ | IFW 2012 KARMA DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>