>

MODA - STİL

Raisa&Vanessa Warehouse Sundu

Sonbahar-Kış 2016 Koleksiyonu’nda gizli partilerin göz alıcı yaşamını yeniden yorumluyor.
 
   
 
 
     

Çizgisi geçmiş sezonlarından bağımsız ancak duruş olarak aynı mirası taşıyan koleksiyonda 70’lerin parlak ve eğlenceli gece yaşantısına göndermeler dikkat çekiyor. İstanbullu tasarımcı ikizler Raisa&Vanessa, her koleksiyonda olduğu gibi bu koleksiyonda da modern ile gelenekselin arasında, kültürlerarası bir tasarım bakış açısıyla koleksiyonu ele alıyor.

Warehouse, kalıplarda şaşırtmalara giden ve provokatif duruşları destekleyen çizgilere sahip özgün bir koleksiyon olarak öne çıkıyor. 1970’li yılların ünlü hayatının parlak renkleri, koleksiyonda sık kullanılan kumaşlara da renk veriyor. Maksimalist ve güçlü kumaşların birleştiği iddialı tasarımlar; seksi ve bir o kadar da modern Raisa&Vanessa kadınının imzasını oluşturacak. Markayla özdeşleşen gotik temayı oluşturan dantel detaylar ise tasarımcı kardeşlerin tasarım manifestolarına göz kırpıyor. Kadının vücut hatlarına ortaya çıkaran dar elbiseler, volan detaylar ve İspanyol paça tulumlar koleksiyonda öne çıkıyor. Warehouse, Raisa&Vanessa kadınına endüstriyel bir partide bile feminen ve nazik bir silüet çizmek için kuralları yeniden belirleyen, asi bir moda duruşu sunuyor.

Koleksiyonda kadife, ipek şifon, dantel kumaşlar başrolü oynarken; bu kumaşlara hayat veren başlıca renkleri; bordo, mürdüm, siyah, ekru, gül kurusu, metal tonları ve lame oluşturuyor.

Koleksiyonda Dikkat Çeken Detaylar:

- Avrupa kumaşlar kullanıldı.
- Raisa&Vanessa’nın netliğini ve geometrisini yansıtan kadife şeritler ve danteller ile kumaşlar birbirine hapsedildi.
- Tasarımcıların özel tasarladığı metal aksesuar kullanımı ise bu senenin konseptini vurgulayacak.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>