>

EVLİLİK

Mutsuz Başlayan Evlilik Düzelir Mi?

Böyle bir eş ve evlilik hayal etmemiştiniz aslında!... Peki şimdi ne yapmalısınız?
 
   
 
 
     

Ama hayal kırıklığına uğradınız. “Hiç hayal etmediğim bir insanla hayal bile edemeyeceğim bir evlilik yaptım?” diye pişmanlık duyuyorsunuz. Başkaları evlilikle gül bahçesine girerken kendinizi yıkılan hayallerinizin enkazı altında kalmış gibi hissediyorsunuz. “Keşke, keşke” deyip duruyorsunuz. Ya da severek evlendiniz ama evlendikten sonra hiçbir şey istediğiniz gibi olmadı.

PEKİ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Evlilik evcilik değil ki, ben bu oyunu beğenmedim deyip çekip gidesiniz? Öyleyse ne yapmalısınız?


Önce bütün gücünüzü toplayarak o enkazın altından kalkmaya çalışın. Şayet ben bu enkazın altından kalkamam der umudunuzu yitirirseniz, orada öylece çürür gidersiniz. Unutmayın bazen enkazlar altından defineler çıkar. Gül bahçeleri ise bir hazanda solup gider. Belki enkaz kabul ettiğiniz evliliğinizin altında büyük bir mutluluk definesi gizlidir. Beyninizi o defineyi bulmak için çalıştırın.

Eee, ne de olsa define bulmak o kadar da kolay değil. Yorulacak, acı çekecek, üzülecek ve gözyaşı dökeceksiniz. Ama defineyi bulduktan sonra da ömür boyu mutlu olacaksınız. Hiçbir şey kolay değil ki...

Neden bunca zahmete katlanayım derseniz? hayatta hiçbir şey kolay elde edilmiyor. Tepesinde yakıcı yaz sıcağını hissetmeyen meyve, olgunlaşmıyor. İmtihan sıkıntısını çekmeyen öğrenci başarı belgesini eline alamıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>