>

GÜZELLİK

Gece güzelliği planınız

Olağanüstü görünmek varken, neden sıradan olacaksınız ki? Haberimizdeki tavsiyelerle, seksi görünüşünüz sevgilinizin aklından kolay kolay silinmeyecek!
 
   
 
 
     
1- SEKSİ DALGALAR

Seksi saçlara kavuşmak sandığınız kadar zor değil. Saçlarınızı kuruttuktan sonra, arkada bir topuz yapın. Lastik kullanmak yerine topuz çubuğu kullanırsanız, lastiğin saçlarınızın şeklini bozmasını önlemiş olursunuz. Makyajınızı tamamlayana kadar saçlarınızı bu şekilde bırakın. Topuz çubuğunu çıkarınca, saçınızda iri, seksi dalgaların oluştuğunu göreceksiniz.

2- ETKİLEYİCİ GÖZLER

Gözlerinizi aydınlatmanın tek sırrı uygun farı kullanmak değildir. İlk önce sizi yorgun gösteren koyuluklardan ve kızarıklıklardan kurtulmalısınız. Gözkapaklarınızın üzerine kremsi bir kapatıcı uygulayın. Göz altındaki koyu bölgelere ve gözlerin iç ve dış köşelerine özen göstermelisiniz. Bütün lekeleri ortadan kaldırdıktan sonra farı uygulayabilirsiniz.

3- IŞIL IŞIL BİR CİLT

Arındırıcı maskelerin cildi yumuşacık ve pürüzsüz bıraktığı bir gerçek, ancak bu sonucun birkaç saatten fazla sürmeyeceğini bilmelisiniz. Buluşmadan birkaç saat önce arındırıcı kreminizi uygularsanız, sevgiliniz sizi en güzel cildinizle görebilir. Daha önce kullandığınız bir krem kullanın, önemli bir buluşmadan önce yeni bir arındırıcı ürün kullanmak riskli olabilir.

4- FOTOMODEL YÜZÜ

Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak için size yeni bir yöntem öneriyoruz: Makyajınızı tamamladıktan sonra kaş köşesinden elmacık kemiklerinin tepesine kadar yağsız bir dudak parlatıcısı uygulayın. New Yorklu makyaj uzmanı Mattew Niagra'ya göre, bu yöntemle "ışığı yansıtan elmacık kemikleriniz, etkileyici biçimde önplana çıkacaktır."

5- KIŞKIRTICI BİR PARFÜM

"Kokunuzla erkeğinizi mest etmek istiyorsanız, çiçek veya baharat esansı içeren bir koku seçin" diyor "Des Beaux Arts" parfümlerinin yaratıcısı Dawn Spencer Hurwitz. Bu parfümlerin albeninizi erkeklerin bilinçaltına yerleştiren özel bir yanı vardır.

6- KALICI PARLAKLIK

Simli vücut pudralarının görünüşü olağanüstü, ancak ne yazık ki vücuttan çabuk silinir. "Sürtünmeden dolayı simli pudranızı kaybetmek istemiyorsanız, pudrayı sürmeden önce, onu avucunuzun içinde birkaç damla vücut yağı ile karıştırın" diyor makyaj uzmanı Victoria Jackson.

7- SEKSİ BAKIŞLAR

Buğulu bakışlar daima etkileyicidir: Anında görünümünüze seksapel katar. Jackson'a göre, güzel bir göz makyajı için göz kalemi şart. Sürmeden önce, kalemi elinizin üzerine sürerek ısınmasını sağlayın. Kalemi bu şekilde kullanırsanız daha etkileyici bir sonuç elde etmiş olursunuz.

8- BAŞ DÖNDÜREN BİR KOKU

Gece boyunca harika kokmanın sırrını biliyor musunuz? Sutyen ve iç çamaşırlarınıza da favori kokunuzu sıkın. Koku kumaşa sinip, sevgilinizin aklını başından alacaktır.

9- TIRNAKLARINIZLA ONU MEST EDİN

Tırnaklarınızı her zaman fark etmesini istiyorsanız, kırmızının etkileyiciliğini asla unutmayın. Erkekler canlı renkli tırnaklara bayılırlar, cesur ve özgüven sahibi kadınların bu renkleri tercih ettiklerini düşünürler. "Heyecandan hoşlanan, yeni tecrübelere açık kadınlar kırmızı tonları kullanır" diyor OPI Tırnak Ürünleri Başkan Yardımcısı Suzi WeissFischman. Acil durumlarınız için bir tavsiye: Dışarıdayken tırnağınız kırılırsa, törpülemek için bir kibrit kutusunun pürüzlü kısmını kullanabilirsiniz.

10- ETKİLEYİCİ KİRPİKLER

Protez kirpikleri hiç denediniz mi? Daha önce kullanmadıysanız, basit bir öneri: Önce kendi kirpiklerinizi kıvırın. Sonra, elinizin üzerine bir damla kirpik yapıştırıcısı sıkın. Cımbız yardımıyla takma kirpiği alın ve ucunu yapıştırıcıya batırın. Bu kirpiği kendi kirpiğiniz ile gözünüzün dış köşesi arasına yerleştirin. İki üç tane daha kirpik yerleştirdikten sonra, rimel sürerek protez kirpiklerin sizinkilerden farksız görünmesini sağlayın.

11- SİVİLCELERE SON

Son dakika çıkan bir sivilce için canınızı sıkmaya gerek yok. Şişkinliği indirmek için üzerine bir buz parçası yerleştirdikten sonra, göz kızarıklıkları için kullanılan damlalardan kullanarak, kızarıklığı azaltın. En son, salisilik asit içeren bir kapatıcıyla hem görüntüyü kurtarabilir, hem sivilcenin enfeksiyon kapmasını önleyebilirsiniz.

12- ISIRILASI DUDAKLAR

Etkileyici dudakların sırrı şu: Dudak köşelerine ve ortasına birer damla şeffaf renkte parlatıcı sürün. Gülümseyişinizi aydınlatarak, dudaklarınızın şeklini ortaya koyacaktır.

13- SEKSİ PERÇEMLER

Sevgiliniz mi geldi? Kapı zilini duyar duymaz, kafanızı sağa yatırarak saçlarınızı kabartın. Aynı yöntemi saçlarınızı sola yatırarak tekrarlayın. Saçlarınızı biraz sönük gördüğünüzde, bu yöntemi kullanabilirsiniz.

14- SEKSİ AYAKLAR

Açık ayakkabı giyiyorsanız, ayaklarınızın güzel görünmesi son derece önemli! Banyo yaparken tabanlarınıza peeling ürünü sürün ve iyice ovuşturarak ölü hücre tabakasından kurtulun. Topuklarınız sertse, ponza taşı kullanarak yumuşatın. Topuklarınızı kuru tutmak için, üzerine bebe pudrası serpiştirin. Ayak parmaklarınızın pırıl pırıl görünmesi için, onlara simli pudra sürün.

15- KUSURSUZ BİR TEN

Cildinizde herhangi bir kusur oluşmasını istemiyorsanız önceden önleminizi alın. Çantanızda her ihtimale karşı bir kalem şeklinde bir kapatıcı veya dergilerden çıkan deneme boyu fondöten bulundurun.

16- TERLEMEYE SON

Terlemeyi önleyen ürünlerin çoğunda aktif madde içeriği aşağı yukarı aynıdır. Yumuşak versiyonlar, kremsi olduğundan, jel veya likitlerden daha kolay emilir.

17- SAHİP OLDUKLARINIZI SERGİLEYİN

Dekolte bir bluz giyecekseniz, göğüs aranıza bronzlaştırıcı sürün. Üzerine de parlatıcı uygulayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>