>

MODA - STİL

Saf Altının Kendine Has İlkelliği

Hilat...
 
   
 
 
     

“24 ayar altının rengine, yumuşaklığına, sıcaklığına” âşık bir sanatkâr’ın elinden çıkan, özgün tasarımları ve özgün işçiliği ile dikkat çeken Hilat takılarının geçmişi çok eskilere dayanıyor.

Ürünler antik dönemdeki takılardan esinlenerek işleniyor. O dönemde kullanılan alet edevat ile tek tek üretiliyorlar. Neredeyse teknolojiyi araya sokmadan, zor, zaman alan ama hiçbir markada olmayan o eşsiz dokuyu veren bir üretim sürecinden geçiyorlar.

24 ayar saf altının kendine has ilkelliği, gelenekselliği tamamen el işçiliği ile yapılıyor olması bu altının seçilmesindeki en büyük etken. İşlenmesi ne kadar zor olsa da mükemmele ulaşmak için marka sahibi Hilat Elmas zaman zaman ürünleri bozup yeniden yapıyor. Eşsiz tasarımlar arasında birbirinden değerli yüzük, kolye, broş, bileklik ve küpe modelleri bulunuyor.Miken (Antik Girit), Yunan, Schtian (Rusya), Bactarian, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlı dönemlerinin takılarından esintilerle kendine özgü bir “karakter” “çizgi” oluşturan Hilat’ın elli yıldır ürettiği takılar, şimdilerde bilenlerce şimdi klasik birer sanat eseri olarak kabul ediliyor. Her birinde büyük el emeği, büyük katma değer var.

Şimdilerde üretim ve pazarlama sorumluğunu Bülent Büyüktürk’ün taşıdığı birbirinden eşsiz takılarla buluşmak için Hilat’ın Eminönü mağazasına uğramayı unutmayın...

Etiketler: selim
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>