>

MODA - STİL

Simay Bülbül “Aşk Mektupları”2013-2014 Sonbahar-Kış Koleksiyonu

Dünyanın dört bir yanındaki aşk hikayelerinin günümüze kalan mürekkep izleri.
 
   
 
 
     

2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleştirilen Mercedes Benz Fashion Week İstanbul,Türk tasarımcı ve markalarını, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü artırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

12-16 Mart tarihleri arasında bu yıl 8. düzenlenecek olan Mercedes Benz Fashion Week İstanbul için ünlü modacı Simay Bülbül“Aşk Mektupları” konseptli bir koleksiyon hazırladı.

Her yıl bir kadını işleyen Simay Bülbül’ün bu yılki seçimi; Dünya tarihine geçmiş ünlü isimlerin yazdığı aşk mektuplarındaki kadın kahramanlar.Aşkın, sevginin, coşkunun, insani zaaf ve tutkuların yer aldığı bu mektuplardaki hikayeler.

Tamamı 30 parçadan oluşan koleksiyonun %70’ i deri ve süet kullanılarak üretilirken ipek, dantel ve kreple tamamlandı.

Koleksiyon dar kesimli kuplardan, sırt dekolteli elbiseler,bel korsaj kemerler, özel işlemeli deri tasarımlar, bol kesimli pantolonlar, bustiyerler,aksesuvarlar, özel tasarlanmış çanta ve ayakkabılardan oluşuyor.

Defilenin iki önemli ismi Tülin Şahin ve Wilma Elles beğeniyle izlendi.

Kareografinin Öner Evez’e ait olduğu defilenin süprizi Jehan Babur’un canlı performansıydı. Siyah renkli koleksiyondan Beyaz renkli kıyafetlere geçerken Jehan Babur’un canlı olarak seslendirdiği aşk şarkıları misafirlere keyifli anlar yaşattı.Bu yılki defilenin ayakkabıları Torino tarafından özel olarak üretildi. Ünlü makyaj markası MAC ve Makas saç ve makyajda sahne arkasında, Room styling’de Malik Beşer ise fotoğraf çekimleriyle Simay Bülbül’e destek verdi. Ayrıca tanıtım sonrasında yapılan afterparty için W Lounge W İstanbul Otel mekan sponsoru ve Godiva müthiş ikramları ile yiyecek sponsoru olarak destek verdiler.

Ayrıca afterparty’de koleksiyonun ilham kaynağı olan ünlü isimlerin aşk mektuplarının sergilenmesi davetlilere duygulu anlar yaşattı.

SİMAY BÜLBÜL | MERCEDES-BENZ FASHION WEEK İSTANBUL SONBAHAR 2013 DEFİLESİNİN TÜM FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>