>

MODA - STİL

Siz hangisisiniz?

Black mi? Modernist mi? Starlet mi? Voluminous mu?
 
   
 
 
     
Black mi? Modernist mi? Starlet mi? Voluminous mu?

Sonbahar / Kış 2005 Glamorous Reality Collection, modadaki yeni TARZI müjdeleyen 4 güçlü ve farklı trendle karşımıza çıkıyor. Schwarzkopf Professional takımı bir kez daha Londra, Paris, Milan ve New York podyumlarındaki modanın özünü yeni sezonun dört ana trendine taşıdı.


BLACK


Black, Essential Looks Sonbahar / Kış 2005 için hazırlanan Glamorous Reality koleksiyonunun dört ana trendinden biri. Kontrast ve kendinden emin, sert, güçlü ve katı; bütün bunlar kadın ve erkekleri dar, vücuda tam oturan kıyafetlerde birleştiriyor, yazın hafif kıyafetlerinin yerini koyu bir şıklık alıyor.

Moda
‘Black’ trendini en iyi yansıtan çarpıcı tasarımlar hem erkek hem de kadın modasında karşımıza çıkıyor. Tema ve renk, doku ve kumaşların zekice bir araya getirilmesiyle yeniden keşfediliyor (Gucci’nin parlak, dar pantalonları ve dantelli korseleri, Dior’un ince çizgili siyah ceketleri...) Hiç kimse siyahı bu şekilde harmanlayarak yaratmamıştı. Bu tasarımlar simsiyah kış gecelerinde bile değerinden hiçbir şey kaybetmeyecek.

Saç
Bu klasik saç kesimi güçlü çizgiler ve modern dokulardan oluşuyor. Essential Looks Glamorous Reality’de kadınlar için Black, klasik bir graduasyon kesim... Abartılmış yuvarlak kaküller ve iç kısımlarda uzun saçlar, dekolore edilmiş ince tutamlar ve siyahın hakimiyetiyle tamamlanıyor. Erkeklerde ise kare katlar, keskin kırık uçlar ve göz hizasındaki kaküller ön plana çıkıyor. Mat kumral tonlarla kesime derinlik ve kontrast katılıyor. Kesim nasıl olursa olsun, koyu ve şurupsu renkler, kışkırtıcı dokular, sağlıkla ışıldayan ve canlı saçlar bu trendin ana unsurları olarak karşımıza çıkıyor.

Makyaj
Sonbahar/Kış 2005’te eyelinerlar ile gözler ön planda, Alexander McQueen’de gördüğümüz ellilerin hafif çizgilerinden grafiksel gözler yaratan kontürlere. Yüzün geri kalan kısımları oldukça klasik, böylece bütün dikkat güçlü göz makyajına çekiliyor.


MODERNİST


“Tanım olarak modern daima ‘in’ ama bu trendde farklı bir boyut kazanarak taviz vermeyen kalite kazanıyor.” diyor Schwarzkopf Professional Essential Looks’un artistik danışmanı Steve Hogan...

Moda
Zarif modern kesimler; Lanvin’in yumuşak hatlı ceketleri ve düz etekleri ile Miu Miu’nun kolalı ve feminen beyaz bluzları ve diz boyundaki etekleri ile karşımıza çıkıyor.

Saç
“Zeki & Sofistike” Modernist... Bu trendde klasik hatlar modern dokularla dengeleniyor; sıcak kumral tonlarla ekstra dokunuşlar yaratılıyor. Essential Looks Glamorous Reality’de Modernist yansıma A-hatlı bob kesim, düz iç katlar, uzayan dış hatlar ve asimetrik kaküllerden oluşuyor. Kaküllerde kullanılan zengin bakır tonu bu bölgeyi daha da vurguluyor.

Makyaj
Essential Looks Makyaj Uzmanı Maria Olsson modernist trendinin makyajını şöyle özetliyor: “Doğal makyaj yapabilmek bir sanat, herkesin mutlaka hakim olması gereken yumuşak, taze ve feminen bakışlar yaratan bir sanat. Mükemmel bir kapatıcı seçin ve cilt renginize en uygun makyajı hafif bir rujla tamamlayın.”


STARLET


Starlet, siyah-beyaz ekranın ikonlarına ve Hollywood’un şaşalı günlerine saygı gösterisi... Şımartılmış süperstarların parıltılı günlerinden ilham alıyor ve bu görüntüleri günümüze taşıyor; Starlet vazgeçilmez bir trend çünkü uygulayan herkesi bir star yapıyor.

Moda
Galliano, McQueen ve D&G gibi tasarımcılar, Starlet trendinde Hayworth ve Monroe’ye yakışacak güzellikteki muhteşem kıyafetelerle bir cümbüş yaratıyorlar. Altınla süslenmiş kadife ve kürkler, Galliano’da mükemmel bir uyum içinde palto ve etollerde bir araya gelirken McQueen’de büyük kemerler ve dar, leopar desenli, kar beyazı tiftiklerde kendini gösteriyor.

Saç
Uzun, gevşek, doğal akışına bırakılmış, keskin ve şekillendirilmiş; saç nasıl olursa olsun mutlaka saf star kalitesine sahip. Starlet; uzun saçlarda orta uzunluktaki, sivriltilmiş kaküllerin ve katlı kesimlerin; iç kısımlarda ise daha kısa saçların eşlik ettiği bir trend. Mavi-siyah, yoğun viyole kızıl ve sarı sandreler hem saç kesimini hem de ten rengini tamamlıyor.

Makyaj
Bu sezonun kıyafetleri ve saçları, taşlarla ve gösterişli farlarla yaratılan dozunda makyaj ile tamamlanıyor. Şov kızlarının parıltısını yansıtan günlük bir makyaj…


VOLUMINOUS


Voluminous, günlük saç stillerinden çok daha geniş; bu sezon karşımıza çıkan bütünsellik eğiliminin altını çiziyor. Özgür, rahat ve gevşek katlara, kabarık kırık uçlar eşlik ediyor.

Moda
Ekstra büyük, geniş tasarımlar bu sezon podyumları doldurdu; Donna Karan’dan koyu mor, gül işlemeli ceketler ve Lanvin’in olmazsa olmaz kadife ve saten kokteyl elbiseleri... Kat kat ve geniş görünümler, zekice tasarlanmış hatlarla kadınların gururunu okşuyor.

Saç
Gevşek katlar, yuvarlak kırık uçlar ve abartılmış dokular ile Voluminous modaya damgasını vuran hacimli ve geniş kıyafetlerin bir yansıması. Koyu kumral tonlar saça hem derinlik hem de hareket kazandırıyor, ayrıca serpiştirilmiş farklı tonlar görünüme kontrast kazandırıyor. Voluminous yuvarlak, yükselen katlar, doğal olarak incelen ana hatlardan oluşuyor. Kumral tonları ve röfle işlemi saça sıcaklık ve parlaklık katıyor.

Makyaj
Takma kirpikler ile ya varolan kirpikler belirginleştiriliyor ya da tamamen feminen grafiksel çizgiler elde ediliyor. Dudaklar parlatıcı ile veya hafif pembe tonları ile renklendirilirken, yanaklar doğal halinde bırakılıyor.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>