>

MODA - STİL

Toms ‘Ayakkabısız Bir Gün` 2015

Ayağını çek Ayakkabı ver!
 
   
 
 
     

Dünyaca ünlü Toms markası benzersiz bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor! Tüm dünyada yürütülen “One Day Without Shoes” ve sosyal medyada ilki gerçekleştirilen “Ayağını Çek, Ayakkabı Ver” projesi, “Ayakkabısız Bir Gün” yaklaşımı ve ünlülerin de hem sosyal medyadaki, hem de 21 Mayıs’ta gerçekleşecek etkinlikteki desteği ile ihtiyacı olan çocuklara ayakkabı ulaştıracak!

2006 yılında Blake Mykoskie tarafından kurulan TOMS, Blake’in seyahatleri sırasında tanıştığı yoksul çocukların hiç ayakkabılarının olmadığını gördüğü zamandan bu yana benzersiz bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Tüm dünyada çocuklara sürdürebilir bir yardım sağlayabilmek adına “Tomorrow’s Shoes”u kuran Blake Mykoskie, bir moda markası olmaktan öte insanlara yardım etmeyi amaçlayan toplumsal bir hareket misyonunu üstleniyor.

TOMS, satılan her 1 çift ayakkabı için, “One for One” (Bire Bir) mottosuyla, dünyada 72 ülkede, kurulduğu ilk günden beri 35 milyon çocuğa yeni ayakkabı verdi. Tüm dünyada, aynı tarihte bu misyonda gerçekleştirilen etkinliklerin Türkiye’deki 2. etabı ise bu sene 21 Mayıs 2015 Perşembe günü birçok ünlünün de desteği ile Ortaköy’de hayata geçiyor. Türkiye’de 2.’si gerçekleşecek olan “Without Shoes” / “Ayakkabısız Bir Gün” projesinin geçen seneki ilk etabında Türkiye dahil tüm dünyada ihtiyacı olan bir çok çocuğa ayakkabı ulaştırıldı.

Geçtiğimiz yıl, Kenan Doğulu, Burcu Esmersoy, Tuba Ünsal, Bennu Gerede, Nasuh Mahruki, Arda Türkmen, Engin Altan Düzyatan, Yalın, DJ Funky ‘C’, Saba Tümer gibi birçok ünlünün de desteği ve 1500’den fazla kişinin katılımıyla, Bebek Parkı’nda ilki gerçekleştirilen “One Day Without Shoes” / “Ayakkabısız Bir Gün” etkinliği, bu yıl çok daha büyük bir katılımla 21 Mayıs günü Ortaköy Meydanı’nda yer alacak.

Globalleşen ve her sene eğitim düzeyi yükselen dünyada ne yazık ki bu anlamda zor şartlarla eğitimini en iyi şekilde sürdürmeye çalışan ve birçok konuda ihtiyacı olan çocuk var. Bu ihtiyaçlarından ilki de çocukların her mevsim ve her şartta rahatlıkla okullarına gidebilmeleri için “ayakkabı”… Çıkış noktası buna dayanan bu özel sosyal sorumluluk projesinin ilk başladığı günden bu yana birçok çocuk eğitim ve gelişim anlamında çok önemli bir ihtiyaçlarını karşıladı.

Tüm dünyada bu projeyle ile ilgili 2015’te bir ilke de imza atılıyor ve Instagram üzerinden 21 Mayıs’a kadar 1 milyon ayakkabı vermeyi amaçlayan #withoutshoes hashtagli bir sosyal medya çalışması gerçekleştiriliyor. Çıplak ayaklı her paylaşım için bir çocuğa ayakkabı verilen bu projenin Türkiye mottosu “ayağını çek, ayakkabı ver”.

www.toms.com/one-day-without-shoes

NEDEN AYAKKABI?

Çıplak ayakla büyümek: Ayakkabı çok basit gibi görünmesine rağmen çok önemli bir sorun. Gelişmekte olan ülkelerin çoğunda çocuklar eğitim, temiz su ve sağlık hizmetlerine ulaşabilmek için kilometrelerce yürümek zorundalar.

Yaralanma ve hastalıklar: Yüz milyonlarca çocuk yaralanma, enfeksiyon ve topraktan geçen hastalıklara yakanlanma riski ile yaşıyorlar.

Eğitim ve fırsatlar: Sağlıklı çocuklar eğitim hayatlarında daha başarılı oldukları gibi, diğer çocuklara göre daha ileri sınıflara kadar okuyabildikleri için daha iyi bir gelecek sahibi olabiliyorlar.

Daha iyi yarınlar: Sağlıklı, eğitimli çocuklar, içinde yaşadıkları toplumun gelişmesinde önemli rol oynuyorlar. 1 çift ayakkabı önce 1 çocuğun hayatını, bir süre sonra ailesinin hayatını, daha sonra yaşadığı yerdeki herkesin hayatını değiştirebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>