>

MODA - STİL

TOPSHOPxADIDAS 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Topshop ve Adidas Originals ortak işbirliğine imza atarak spor giyim alanında da fark yaratmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Spor giyimin sokak modasıyla birleştiği bu benzersiz koleksiyonda Topshop ve Adidas Originals’ın modaya yön veren kombinasyonlarına hayran kalacaksınız.

Topshop tasarım ekibi, Adidas Originals’a ait heritage modellerin üzerinde çalışarak sporty – fashion alanında kapsül bir koleksiyon oluşturdu. Bu koleksiyonda, Adidas’ın klasikleşen ikonik silueti yeniden tanımlandı; eşofman üstlerinde göze çarpan farklılıklar eklendi, atletlerde geniş kol boşlukları bırakıldı, pantolon ve ceketlerin kalıpları ise slim fit oldu.

Adidas’ın simgesi olan üç çizgili eşofman altları, Firebird üstleri, Superstar ve ikonik üç çizgili ayakkabıları, Topshop’un kendi tasarımcıları tarafından özel olarak tasarlanan ve Londra’nın görünümünden ilham alan baskılarla bezendi.

20 parçadan oluşan bu koleksiyonda kumaşlar, ipeksi ve ultra rafine edilmiş özellikte üretildi. Koleksiyonda ince trikolarla oluşturulmuş ve üzerine baskı eklenmiş eşofman üstlerinin yanısıra tişört ve atletler de baskılı fileler ve renk bloğu yapılmış bölme detayları dikkat çekiyor. Drape jarse kumaşlar ve ultra yumuşak Fransız terry dokuları, Adidas’ın klasik basketbol parçalarıyla kontrast yaratıyor. Tasarımlarda, güçlü bir estetik yaratmak için seksi ve aynı zamanda salaş kesimlere birlikte yer veriliyor. Teknik dikişler ve saklı ceplerle koleksiyona spor detaylar da ekleniyor.Ayakkabılarda ise her dönemin favorisi üç orijinal tasarım göze çarpıyor; Superstar, Tech Super ve lüks deriden üretilen Attitude modeli. Adidas’a kimlik kazandıran baskılara açık mercan rengi, yaprak yeşili ve kumlu monokrom renkler eşlik ediyor.

Minimalist tarz ve Londra’dan ilham alınmış motifler ile karakterize edilen koleksiyon işbirliği, Topshop’un Londra’ya olan aşkını ve İngiliz sokak kültüründe spor giyimin markası olarak bilinen Adidas’ın ününü kutluyor.

Topshop ve Adidas Originals’ın birlikte çalışması ve birbirinden ilham almasıyla modanın ve spor giyimin mükemmel birlikteliği ortaya çıkıyor. Feminen bir etki katılan tasarımlar hem sokak modasında hem de sportif faaliyetlerde kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Modada spor kıyafetlerin devriminin yaşandığı ve sportif tasarımların modayı şekillendirdiği bir dönemde, Topshop x Adidas Originals birlikteliği çok büyük önem taşıyor.

Topshop x Adidas Originals Koleksiyonu, Nisan ayından itibaren NİŞANTAŞI, BEYOĞLU, AKASYA ve SUADİYE Topshop mağazalarında satışa sunuluyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>