>

MODA - STİL

Yeni MINI One.

Yenilik ve tasarım anlayışına, teknolojik gelişimleri ve güvenlik öncülüğünü de ekleyen MINI’nin başarılı şehirlisi One, yenilenen ikinci jenerasyonuyla birlikte artık daha güçlü, ekonomik, güvenli ve şık.
 
   
 
 
     
Küçük otomobil, büyük fırsatlar:

Ekonomik yeni model, MINI model yelpazesini genişletiyor.

1.4 litre mator hacmine sahip yeni MINI One, MINI’ye giriş modeli olarak MINI ailesinde yerini alıyor. Kardeşleri Cooper ve Cooper S gibi yepyeni bir motora sahip olan One, daha fazla sürüş keyfini, yakıt ekonomisi ve emisyon oranlarındaki azalma ile birlikte sunuyor.


Tasarımdaki değişiklikler:

Sofistike, yüksek kaliteli materyeller ve karşılaştırılamaz tasarım elemanları ile öne çıkan ikinci jenerasyon MINI’nin iç tasarımı MINI One’da da devam ediyor. Yeni MINI One, ikinci jenerasyon MINI’nin tüm tasarım farklılıklarını barındırıyor. Kardeşleri Cooper ve Cooper S’ten farklılıkları ise aşağıdaki şekilde tanımlanabilir:

MINI One’da radyatör ızgaraları şimdi daha fazla stil için siyah çubuklar içeriyor. Ayrıca dış ayna kapakları ve bagaj kolu bu modelde özel olarak siyah olarak üretiliyor. Tavan tasarımı ise sadece gövde renginde yapılabiliyor.

Üstün perfomans ve verimlilik için yüksek teknoloji ürünü güç ünitesi:

MINI One’da kullanılan 1.4 litre hacimli dört silindirli güç ünitesi, MINI Cooper’da kullanılan 1.6 litre hacimli motordan geliyor ve bazı teknolojik gelişmeleri ekliyor.

BMW Group’un benzersiz VALVETRONIC (tam değişken valf kontrolü) teknolojisi sayesinde gücün rahatça yaratılması ve maksimum verimlilik sağlanıyor.

MINI One’da kullanılan motor, sofistike aluminyum yapı sayesinde, büyük kardeşlerinde olduğu gibi kaslı ama hafif. Verimlilik ayrıca yağın ve ısının kontrolü ile daha da geliştirilmiş.

Üretilen maksimum 70 kW / 95bg güç ile bir önceki jenerasyon ile karşılaştırıldığında 4 kW / 5.5 bg daha fazla güç üretiliyor. Maksimum tork ise 140 Nm.

MINI One’daki gelişmiş motor, sportif performansı yakıt ekonomisi ve emisyon kontrolü ile sunuyor:

100 km/s ivmelenme sadece 10.9 saniyede gerçekleşiyor. En yüksek hız ise 185 km/s. Ortalama yakıt tüketimi (EU) ise 100 kilometrede 5.3 litre. Böylece bir önceki modele göre yaklaşık %15 daha az bir tüketim var. MINI One 100 kilometrede 128 gr CO2 emisyon oranıyla doğaya karşı saygısını gösteriyor. Ayrıca MINI One EU4 emisyon standartlarına da uygun.

MINI tarzı sürüş keyfi: Yol tutuş, sportiflik, güvenlik.

MINI One standart olarak 6 ileri vitesli manuel şanzıman ile geliyor. Opsiyonel olarak, kullanıcıya manuel olarak vites değiştirme olanağı da sunan Steptronic özellikli 6 ileri vitesli otomatik şanzıman da sunuluyor. Böylece kullanıcı manuel olarak vites değiştirmek istediğinde, vites topuzunu veya direksiyonda bulunan kulakçıkları kullanabiliyor.

Bir önceki modelde de olan go-kart tarzı sürüş keyfi, yeni modelde küçük otomobil segmentinde benzersiz olacak şekilde sunuluyor: Yeni geliştirilmiş süspansiyon sistemi ön tekerleklere devamlı olarak üstün ataklığı sağlarken aynı zamanda uzun mesafelerde de fark edilir konfor sunuyor. Virajlardaki benzersiz kesinlik ise EPAS sistemi sayesinde garantileniyor.

Yolcuların güvenliği ise premium otomobil standartlarına göre altı adet hava yastığı ve üç noktadan gergili emniyet kemerleri ile sağlanıyor. Üstün aktif güvenlik için ABS fren sistemi, CBC viraj fren kontrol sistemi, EBD elektronik fren kuvveti dağılım kontrolü sunuluyor.

MINI One için Türkiye Donanım Paketleri:

MINI One, Türkiye’de üç farklı donanım paketi ile sunuluyor. Fabrika standartlarına ilave olan donanımları içeren paketlerin içeriği ise aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

Donanım 1:

– ASC+T Otomatik denge ve çekiş kontrolü
– Klima
– Radio MINI Wave CD
– Isıtmalı dış ayna, ön yıkama
– İç aydınlatma paketi
– Gövde renginde ayna kapakları
– Velur halı paspaslar
– Sigara paketi
– 2. uzaktan kumandalı anahtar
– Stepne
– Kriko ve bijon anahtarı
– Reflektör ve ilkyardım çantası
– Akustik emniyet kemeri uyarısı

Donanım 2:

– Donanım 1’e ilave olarak otomatik şanzıman

Donanım 3:

– Donanım 2’ye ilave olarak metalik boya

Tavsiye edilen anahtar teslim perakende satış fiyatları, donanım paketlerine göre değişiyor. İlk donanım paketinden başlamak üzere, anahtar teslim fiyatları sırasıyla, 21.610 Euro, 23.550 Euro ve 24.035 Euro olarak tavsiye ediliyor.

Örnek Ödeme Tablosu:

Fiyat : 21.600 Euro
Peşinat: 0 Euro
Ödemeler: 59 ay boyunca 314 Euro ve 60. ayda 8.500 Euro balon ödeme

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>