>

PRATİK BİLGİLER

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Pratik Bilgi

Günlük hayatta işlerinizi kolaylaştıracak çok özel püf noktaları...
 
   
 
 
     

1- Çok sevdiğiniz gümüş aksesuarlarınız karardı mı? Üzülmenize hiç gerek yok. Çünkü gümüşlerinizi eski haline getirmek için çok basit bir yöntem var! Kararan gümüşlerinizi diş macunu ile ovarsanız kısa sürede eskisi gibi parlayacaktır.

2- Elinize sinen soğan sarımsak kokusundan kurtulmak için kabuğunu soyduğunuz bir patates ile ellerinizi iyice ovun. Kokudan eser kalmayacaktır.

3- Haşlanmış yumurtaların kabuklarını daha kolay soymak için piştikten hemen sonra buzlu suya koyup kısa bir süre bekleyin. Daha kolay soyulduklarını göreceksiniz.

4- Muzların daha uzun sure rengini kaybetmeden kalmasını istiyorsanız sap kısımlarını streç filmle sarabilirsiniz.

5- Patateslerin çimlenmesini engellemek istiyorsanız, patateslerinizin yanına bir adet elma koyabilirsiniz. Elma patateslerin çimlenmesini engelleyecektir.

6- Yumurtaların taze olup olmadığını anlamak için ufak bir test yapabilirsiniz. Su dolu bir kabın içine koyduğunuz yumurtalar suyun dibine batıyorsa taze, eğer su yüzeyin çıkıyorsa bayattır.

7- Kuru fasulyenin gaz yapmaması için bir gece önceden ıslatmalı ve sonrasında süzerek temiz bir suyla kaynatmalısınız. Ayrıca fasulyeler kaynarken üste çıkan köpüğü kaşık yardımıyla almak gaz oluşumunu engelleyecektir.

8- Limonun kabuklarını atmayarak bulaşık makinenizin içine yerleştirirseniz, yıkadığınız bulaşıklarınız mis gibi kokacaktır.

9- Salçalarınızın küflenmemesi için üstüne 2 parmak geçecek kadar sıvı yağ ekleyebilirsiniz. Böylece salçalarınızı uzun süre bozulmadan saklayabilirsiniz.

10- Salata yaparken yeşilliklerin besin değerini kaybetmemesi için bıçak yerine elinizi kullanın. Yeşillikleri ellerinizle koparırsanız vitaminlerin ölmesini engellemiş olursunuz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>