>

RÖPORTAJ

Emine Akkaya’dan Yılın 2. Yarısı İçin Önemli İpuçları

2018 yılında kişisel YouTube hesabında Korona virüsünü anlatan Astrolog ve Kişisel Gelişim Uzmanı, virüsün bundan sonraki evreleri ve burçları neler beklediğine dair önemli ipuçları...
 
   
 
 
     

Korona daha ülkemize gelmeden bunun Türkiye’ye geleceğini söyleyen ilk kişisel gelişim uzmanısın. Bunu nereden bildin?

Ben bunu ilk 2018 yılında Youtube kanalımda söylemiştim yayın tarihi ile hala duruyor. Bu virüs sistemi; yaşlılar ve para hakimiyeti ekseninde doğal değil insan tarafından yapılan bir virüs olduğunu söylemiştim. Daha bitmedi ciltte lekelenme, sulardan geçecek hastalıklar Korona’ya bağlı olarak devam edecek. Mayıs 2021’de artık bitmiş olacak.

2. dalga için ne diyorsun?


Türkiye ve dünyada virüs büyük bir hızla yayılıyor. 1. Dalga bile daha bitmedi. Kasım ve aralık gibi 2. Dalga daha hasarlı gelecek. Bu dünya genelinde böyle olacak. Özellikle cilt, deri üzerine sorunlar oluşacak.

Ekonomik olarak çok etkilendik bu süreç nasıl yol alacak?

Pandemide alt sisteminde önemli gelişmeler yaşandı ve bunu göreceğiz. Kore, Çin Türkiye’ye yatırım yapacaklar. 2 yılda ülkemizin ekonomisi daha oturmayacak. 2021 de birçok astrolog ve ekonomist hep çok başarılı bir yıl olacağını söylemişti. Hep aksini iddia ettim. Maalesef çok zor bir yıl olacak. 2021’de büyük şirketler batacak. Kanal İstanbul Projesi’nden gelecek yatırım kıymetli.

Kanal İstanbul için neler söyleyeceksin?

Yer ve sistem belli kazılar başladı. Doğa ve sistem, çevre yaşlanırsa insanlar daha hızlı yaşlanır. Biz şu anda bunu yaşıyoruz. Filtre sistemi ve alt yapısı düzgün yapılırsa Kanal İstanbul başarılı olur.

Euro, Altın, Dolar için ne söylüyorsun?

Hepsi çok daha yükselecek şüphesiz ama çok param var nereye yatırayım dersen alabildiğin kadar arsa al, toprak al derim.

Bu süreçte astrolog ve kişisel gelişim uzmanı olarak bu süreçte sana en çok ne soruldu?


Yanlış anlama ama yine en çok aşk soruldu. Faturasını yatıramazken hala sevgilim geri dönecek mi diye soruyorsa bu risktir. Demek ki o kadar sevgisiz bir toplumuz ki bu dönemde de yine en çok aşk soruldu. Ailelerimizden kaynaklı sevgi eksikliği her zaman kendisini belli ediyor.

İdam söylentisi ve gündem de bunun için fikrin nedir?


Henüz değil ama mutlaka gelecek.

Burçların yılın geri kalan kısmında neler bekliyor?


KOÇ: 6 ay enerji, plan ve programlarında aksilikler vardı hepsinde düzelme var. Kimlikleri oturma evresinde. Dil eğitimi gibi konularda da önemli açılımlar var. Ev almak ve kendi sistemini kurmak isteyen koçlar istediği sistemi oluşturabilecekler. Baş ağrısı ve migrene dikkat.

BOĞA: Boğalar hep sağlamcı, güven duygusundan dolayı da yeniliklere karşı. Ağustos ve Eylül’de gelecek teklifler onlara kazanç sağlayacak ancak tabi yeniliklere açık olmaları gerekiyor. Bazı Boğalar atama bekliyor bu 2 ayda gerçekleşecek. Araba değişimi, ortaklı iş projelerini iyi değerlendirmeliler. Kasım ve Aralık onlar için çok iyi. Aşk konusunda bu aralar çok muzdaripler muhteşem bir aşk geliyor beklesinler.

İKİZLER: Beden olarak ta beyin olarak ta yorgunlar. İnsanlar tarafından yanlış anlaşılma evresindeler. Kendilerini de sürekli yanlış ifade ediyorlar bu iş konusunda sıkıntı yaşamalarına sebep olabilir. Anne, teyze, hala gibi alanlarda sağlık sorunu olabilir. Yeni ev sistemine geçecekler ama ruhsal olarak kendilerini toparlamak için psikoloğa gitmelerini öneririm.

YENGEÇ: Seri katiller yengeçtir. Ani vardır aman bu sıralar onlarla gereksiz diyaloglara girmeyin biraz gerginler. Miras gündemi var ama tahtlarını 2021’de zirveye taşıyacaklar. Sağlık takıntıları var ama kiloya dikkat etsinler, doğa sporları onlara iyi gelir. Aralık itibariyle yurt dışı bağlantılı beklentileri gerçekleşmiş olacak.

ASLAN: Egolular ama adaletliler. Son 3 yıldır çok durağanlar hep aksilik yaşıyorlar. Aralık itibariyle dönüşüme giriyorlar. Borçlarını ödemekle sıkıntıları daha 7 ay kadar devam edebilir. Ben bekarım diyenler yıl sonu doğru kader arkadaşını bulacaklar. Duygusal yalnızlıklarını yenmeliler bunun içinde egolarını artık bir kenarı bırakmalılar.

BAŞAK: Banka, finans, ekonomi alanında bazı başaklar çok iyi fırsatları var ve mevki yükselmesi 6 ay boyunca devam edecek. Kalıcı ve sağlam fırsatlar üstelik. Pimpirik, korku, endişelerini bırakmaları ve bedenini özgür bırakmaları gerekiyor. Bunu yapabilirlerse sistem harika işleyecek.

TERAZİi: Boşanmalar, ailevi haklar, mahkemeler, yol ayrımı kararlarına varacaklar. Haklarını alarak sonuçlanacak tüm bunlar. Sanatçı yaklaşımları ve marka kurma istekleri başarılı olacak ama yapmak istediklerini hep unutuyorlar. Ailelerine çok güveniyorlar. Yargı dönemindeler. Boyun ve bel ağrıları olabilir. Estetik ameliyatı konusunda aceleci olmayın.

AKREP: Anlamsız yere para harcayıp sonra benim param ne oldu diye anlamsız yere isyan ediyor akrepler. Farkında olmadan harcama durumları var bu lüks harcamalar onlara zarar verir. Ayaklarını yorganına göre uzatmak zorundalar. Huzursuz bir 7 yıl yaşadılar diye adeta bunun acısını çıkarıyorlar. Ev alımı ön planda, mal satmak isteyen akrepler şanslı dönemindeler.

YAY Seyahat, düşünce, yenilik her alanda bilgi sahibi olmak istiyor yaylar. Israrcılar bu ısrar huylarını bırakırlarsa çok iyi fırsatlar gelecek onlara. Fırsatları paraya çevirebilecekler. Astroloji ve spritüel yaşama ilgileri var onların hisleri kuvvetlidir. Diploma merakları var ve bu yüzden öğrenme tutkularının peşinden gitsinler. Egolarını böyle tamir ediyorlar.

OĞLAK: Gücü severler. Yavaş adımlarla ama sağlam gitmeyi severler. Garantici özellikleri vardır. Üzerlerinde çok yükleri var. Çocukluktan kalma sorumluluklarından dolayı rahat değiller. Biraz tatil yapmalılar. Onlar batıyorum deseler inanmayın onlar daha çok yukarı çıkar. Kafe, restoran, bar gibi sistemi olanlar marka olacaklar. Gıda sektöründe olanlarda da zenginlik var.

KOVA: Evlerini, mobilyalarını hep değiştirmek isterler. Kullanmadıkları eşyaları bile bu aralar değiştiriyorlar lütfen dikkat. Birçok meslek dalında olan ve yükselmek isteyen kariyer isteyen kovalar için yılın bu 2. Yarısı büyük sıçrayış var. Alacağınız borçlar parça parça olsa da alacaklar. Bağırsak ve solunum yolundaki bazı sorunlar sağlıklarını etkileyebilirler.

BALIK: Onlar çok dahi bir burç. Delilik ve akıllılık arasında görüyorum. Hayalleri varsa elde etmeden bırakmazlar. Beyin gücünü çok iyi kullanıyorlar. İstemeyi doğru biliyorlar. Geçmiş ilişkilerde diyalog ve şans verme evresindeler. Hatıralar yarım kaldıysa tamamlayıp, özür dileyecekler. Yüzleşme dönemine girdiler 6 ay boyunca.


Röportaj: Hakan VAROL

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>