>

MODA - STİL

Vücuda bakım yapan akıllı kumaşlar

Moda ve teknoloji INVISTA’nın vücuda bakım yapan akıllı kumaşlarında buluştu.
 
   
 
 
     
INVISTA, LYCRA® Marka Platformu’na dört heyecan verici yenilik kattı. Giyeni ikinci bir deri gibi saran Xtra Fine Collection, mikrokapsüllü yapısıyla vücuda bakım yapan spaFX Fabric, tüm gün rahatlık hissi veren LYCRA® freshFX™ ve ev yıkamaları ve hatta ısı uygulamaları sonrasında bile rengini koruyan Yeni Siyah Xtra Life LYCRA® Kumaş günümüz modasının vazgeçilmez birer parçası olmaya aday.


INVISTA, dünyanın en büyük mayo ve iç giyim fuarlarından Lyon Mode City’de sergilediği yenilikleriyle, üstün teknolojiye, iç giyim ve plaj giysilerine bağlılığını sergilerken, moda dünyasını da heyecanlandırdı. LYCRA® marka platformuna heyecan verici yeni boyutlar ekleyen dört yeni ve teknoloji eseri kumaş, hareketli bir yaşama sahip olan kullanıcılara gün boyu rahatlık, estetik ve lüksü bir arada sunuyor.

Bu heyecan verici yenilikleri yorumlayan Mayo ve İç Giyim Pazarlama Avrupa Başkanı Alessandro Pinna, “LYCRA® ürün fırsatlarımızı genişlettiğimiz için, bu yıl Lyon Mode City, bizim açımızdan oldukça heyecan vericiydi. Bu yenilikler, markaların ve perakendecilerin ihtiyaçlarına cevap vererek, iç giyim ve mayo pazarında lider konumumuzu daha da pekiştirmiştir’’ dedi.


INVISTA’nın, LYCRA® Marka Platformu’na kattığı dört yenilik şöyle:

LYCRA® Xtra Fine Collection: LYCRA® kumaş yelpazesinin bugüne kadar üretilen en lüks ürünü olan Xtra Fine Collection; şık ve ikinci bir deri hissi veren giysiler düşünülerek, kullanıcıya kendini iyi ve stil sahibi hissetmesi için geliştirildi. LYCRA® Xtra Fine Collection, neredeyse varlığını hissettirmeyen bir rahatlık, his ve görünüm sunuyor. Hafif, ince kumaşlar trendine ağırlık veren kuştüyü hafifliğinde çözgüden ve yuvarlak örgüden oluşan bu koleksiyon, aynı zamanda iç ve şekillendirici giyime de mükemmel uyum sağlıyor.

Yüzde 100 pamuk kumaşlara nazaran bakımı ve giyimi kolay; çok hafif kumaşlarda yüksek streç ve geri toplama özelliği ile bu yeni LYCRA® kumaş koleksiyonu, tüm bu önemli özellikleri vücudun rahatlığına sunuyor. Kumaşlar, düz, pürüzsüz ve sıkı dokudan, ince, neredeyse görünmeyen estetiğe kadar geniş bir yelpazeye sahip. LYCRA® Xtra Fine Collection, organik pamuk, bambu, jüt, kenevir ve soya gibi doğa dostu iplikler dahil diğer birçok iplikle de uyum gösteriyor.

LYCRA® spaFX™ Fabric : Hareketli, yoğun programlara sahip ve rahatlamak için çok az zamanı olan kişiler sürekli olarak hayatlarına değer katacak, fayda sağlayan ürünler ararlar. Modayı güzellik ve teknoloji ile birleştiren bir kumaş olan LYCRA® spaFX™ bu ihtiyaca cevap verebilecek bir kumaş. Vücudu ve aklı şımartacak avantajlar getiren mikro-kapsül teknolojisi kullanılarak üretiliyor.

Bu teknoloji, rahatlatıcı ve canlandırıcı doğal içerikleri mikro-kapsül olarak LYCRA® kumaşı üzerinde eşit ölçüde dağıtarak çalışıyor. Böylelikle, vücut hareket ettikçe LYCRA® kumaşının gelişmiş streç ve geri toplama özelliği; E vitaminli, deniz yosunlu ya da Aloe Vera’lı mikrokapsüllerin daha kolay çatlamasına ve kapsüllerin faydalarının derinin yüzeyine etki etmesini sağlıyor. Kullanımla azalsalar da, LYCRA® spaFX™ mikrokapsülleri etkilerini 35 yıkamaya ya da yıpranana kadar devam ettiriyor.

LYCRA® freshFX™ Kumaş Teknolojisi: INVISTA araştırmaları, tüketicilere tüm gün serinlik, kuruluk ve rahatlık hissini veren nefes alma avantajlarını sunan kumaşlara talebin arttığını gösteriyor. LYCRA® freshXFX™ Kumaş Teknolojisi iki ürün sunuyor:

Mikro kapsüllü fayda sağlayan kumaşlar, Aloe Vera ile cildi yatıştırırken, tüm gün tazelik hissi veren kokular yayar. Tazelik hissini veren bu kokular, patentli DeodIFF® teknolojisi ile tasarlandı ve bu teknoloji kötü kokuları etkisiz kılarak kumaşların ‘yeni yıkanmış’ gibi temiz kokmasına yardımcı oluyor. Tazelik hissi veren kokular feminen olan St Lucia’dan, uniseks Barbados ve erkeksi Antigua’ya kadar çeşitlilik gösteriyor.

Sıvıyı emen ve çabuk kuruyan kumaşlar, benzersiz dört kanallı kapiler kesitli X6300 naylon elyaftan imal ediliyor. Bu özellik ile kumaş, sadece nemi kolay atıp, çabuk kurumasının yanı sıra, aynı zamanda üstün bir yumuşaklığa da sahip bulunuyor.

Yeni Siyah Xtra Life LYCRA® Kumaşı: 2005 yılında geliştirilen Xtra Life LYCRA®, gevşeme ve sarkma olmak üzere müşterilerin sorunlarına son vererek mayoların daha uzun süre yeniymiş gibi vücuda oturmasını sağlıyor. Yeni Black Xtra Life LYCRA® kumaşı ise ev yıkamaları ve hatta ısı uygulamaları sonrasında bile rengini koruma özelliği ile diğer ürünlerden bir adım öteye geçiyor. Polimerinden boyalı siyah LYCRA® ipliği, elastanın görünmesini engelleyerek (beyaz elastan siyah giysilerde görünür) estetik avantajlar sunuyor, yıkamaya daha iyi cevap veriyor, mükemmel renk bütünlüğü ve tasarıma yönelik efekt yaratma imkanı sunuyor. Aynı zamanda yüksek streç ve geri toplama gücü sunan elyaf, bronzlaşma losyonları ve terin içerisinde bulunan doymamış yağ asidine, UV ışınlarının sebep olduğu bozulmalara karşı dirençli yapısıyla giysinin ömrünü uzatıyor.

Gerçek ve simulasyon koşullarda yapılan testler, Xtra Life LYCRA® içeren kumaşların, streç/esneme anlamında klorlu suda 180 saate kadar en iyi performansı gösterdiğini kanıtlıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>