>

SAÇ BAKIMI

Kepeklere Veda Zamanı!

Birçok kişinin yegâne saç sorunu olan kepek bu tarif ve kürlerle tarihe karışacak, sizde kusursuz güzelliğinizin keyfini çıkaracaksınız!
 
   
 
 
     

Özellikle havuz, deniz derken yaz mevsiminde daha çok artış gösteren kepeklerden kurtulmak en azından önleyebilmek adına hafta da bir kere uygulayacağınız bu kürler ile daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz…

MALZEME:

- Yarım kahve fincanı soya yağı,
- 1 tatlı kaşığı biberiye,
- 1 çay kaşığı okaliptus yağı,
- 1 çorba kaşığı elma sirkesi,
- 1 kahve fincan su.

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI:

Bütün malzemeleri karıştırıp saç dibine boya sürer gibi sürüp tarıyoruz. Saç uçlarına kadar karışımın gitmesini ve kepeklerin dökülmesini sağlıyoruz, sonra naylon sarıp 2 saat kadar bekletip sulandırılmış şampuanla yıkıyoruz. Bu Maskeyi haftada 1kere yapıyoruz. 4 hafta boyunca tekrarlarsanız saçlarınız kepeklerden kurtulmuş olacaktır.

Not: Eğer saç diplerinizde ağrı varsa karışımın içine 2 tane aspirin koyun çok iyi gelir.

YOĞURT MASKESİ


Yoğurdu saç kremi olarak tavsiye ediyoruz. Saçlarınızı önce yıkayın ve sonra durulayın. Ardından saç diplerinize masaj yaparak yoğurdu iyice sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin. Saçlarınızı tekrar duruladıktan sonra, mümkün olduğu kadar az şampuan kullanarak tekrar saçlarınızı yıkayın. Son durulama suyunda 2 kaşık sirkeye kekik, ısırgan otu veya adaçayından hazırlanacak kuvvetli bir karışım kullanabilirsiniz.

KEPEKLER İÇİN


KARAKAVAK: 4
0 gr. karakavak merhemine 5 gr. balmumu, 5 gr. gülyağı ekleyip karıştırın. Her gece yatmadan önce saç diplerine hafif masaj yaparak sürün. Bu formül aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık verir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>