>

SAÇ BAKIMI

Saç Dökülmesini Önleyen Tavsiyeler

Saç dökülmesi herkesin yaşayabileceği bir sağlık problemi.
 
   
 
 
     

Ancak saç bakımı ihmalleri ve çevresel faktörler de saç dökülmesinde sağlık sorunları kadar etkili.

Günde 50-100 saç telinin dökülmesini normal kabul eden uzmanlara göre; genetik faktörler ve sağlık problemlerine bağlı olmayan saç dökülmeleri genellikle günlük hayatın karmaşasında farkında olunmayan basit çözümler ile önlenebilir.

SAÇLARINIZA ÖZEL BİR BAKIM UYGULAYIN

Saçlarınızın sağlıklı görünmesi ve dökülmemesi için rutin bir bakıma ihtiyacı vardır. Uzman birinden yardım alarak evde çeşitli doğal saç maskeleri yapabilir veya saç dökülmelerini önleyen şampuanlar tercih edebilirsiniz. Evoria.com uzmanları saçlarını korumak isteyenler için Bioxcin Genesis Saç Dökülmelerini Önleyici Şampuan’ı öneriyor.

SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN SAĞLIKLI BESİNLER TÜKETİN

Sağlıklı olmanın en bilinen yolu çeşitli vitamin, mineral ve protein maddeleri ile vücudumuzun yapısal ihtiyaçlarını karşılamaktır. Saçlar için de proteinin önemi büyüktür. Protein değeri yüksek besinleri sıklıkla tüketmek saç dökülmelerini önlerken saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırır. Bu yüzden düşük besin değerine sahip hazır gıdalar tercih edilmemeli ediliyorsa da C, D, E vitamin desteğiyle hazır gıdaların saçlardaki olumsuz etkileri azaltılmalıdır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ YAPTIRIN

Vücutta saç derisini tedavi edebilecek vitaminler bulunmuyorsa ya da yetersiz ise saç mezoterapisi de uygulanabilir bir yöntemdir. Bu yöntemde saç dökülmesi olan bölgeye özel olarak hazırlanmış vitamin ve minarellerden oluşan ilaç, mezoterapi tabancasıyla enjekte edilir. Mezoterapi yapılan bölgede hücreler yenilenir, saçın tekrar çıkma ihtimali oluşur. Evoria.com bu işlemin bir uzman tarafından yapılması gerektiğini vurguluyor.

DOĞRU BİR SAÇ TARAMA ALIŞKANLIĞI EDİNİN

Saçlar kuru iken değil hemen banyo sonrasında nemli iken taranmalı ve saç tipine uygun dişleri olan ahşap taraklar tercih edilmelidir. Tarak dişleri ne kadar geniş olursa saç tarama işleminde dökülen saçlar bir o kadar azalacaktır.

Evoria.com uzmanları saç sağlığı için suyun büyük önem taşıdığını vurgulayarak, hem su içmenin hem de saçların gerektiği sıklıkla yıkanarak saçlara nem kazandırılması gerektiğini belirtiyor.

KUAFÖR ÖNCESİ VE SONRASI SAÇ BAKIMINA ÖNEM VERİN

Saçların iyi görünmesi için yapılan boya, fön, maşa vb işlemler saça daha fazla bakımı gerektirir. Saçların daha kuru ve kırılgan olmasına sebep olan bu işlemlerden önce ve sonra saç dökülmelerini önlemek için bakım ürünleri kullanılmalıdır. Evoria.com hem saç derisine nem sağlayan hem de saç yıpranmalarını önleyen HC Hair Care Complex’i öneriyor.

BİTKİSEL YAĞLARLA SAÇ MASAJI UYGULARIN

Saç dökülmelerini önlemek için saç derisinin rahatlamaya ve yenilenmeye ihtiyacı vardır. Saç derinizi rahatlatmak için aromatik ve besleyici yağlarla saç derinize haftada bir iki kez masaj uygulayabilirsiniz. Masaj uygulamasından sonra saçlarınızı etkili bir bakım şampuanıyla yıkarsanız saç dökülmelerini önlemek daha kolay olacaktır. Evoria.com uzmanları Revigen Saç Dökülme Karşıtı Canlandırıcı Şampuan’ı saç sağlığına önem veren herkese öneriyor.

KIRIKLARI DÜZENLİ OLARAK ALDIRIN


Saçlarınıza bakım ürünleri kullanarak sağlık kazandırırken, 6-8 hafta aralıklar ile saçlarınızın kırıklarını kestirin. Saç kırıklarının alınmasıyla saçlarınız daha çabuk yenilenecek ve saç dökülmeleri kontrol altına alınacaktır.

Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve saçlarınıza canlılık kazandırmak Evoria.com ile mümkün. Saç dökülmesini önleyen şampuanlar ve saç bakım ürünleri çok uygun fiyatlarla Evoria.com’da iyi görünmek ve iyi hissetmek isteyenlerin kullanımına sunuluyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>