>

SAĞLIKLI YAŞAM

Bayram Tatili Dönüşünde Trafik Kazalarına Dikkat!

Güvenli bir sürüş için sürüş gözlüklerinin 5 avantajı...
 
   
 
 
     

1- Geceleri az ışık olduğunda, göz alan güneş ışığında, siste, karda, ıslak veya yansıyan yollarda sürüş zorlayıcıdır. Ayrıca günümüzde kullanılan modern LED farlar, artan parlaklıkları ile gözlerimizi daha fazla yoruyor. Derinlik algımız, renk algımız ve yanlardan görüş becerimiz azalıyor. Araçta bulunan donanımın yaydığı mavi ışık da görsel algılamamızı azaltıyor. Sürüş camları tüm bu parametreleri yönetmemize yardımcı oluyor.

2- Sürüş camları özel olarak geliştirilmiş parlama filtresi ile daha net bir görüş sağlıyor. Böylece hem yola hem aynalara hem de aracın kadranına baktığımızda bu net görüşü korumak mümkün oluyor.

3- Kontrast artırıcı filtreli bu camlar, görme alanımızın yanlarındaki görüntü dağılmalarını önlüyor.

4- Progresif (uzak-yakın bir arada) cam kullanıcılarının yakın değerlerinin, kadrana olan mesafeye göre belirlenmesi çok önemlidir. Bu açıdan sürüş camları, kullanıcıya kadran ve aynalar arasında yumuşak ve hızlı geçiş imkanı tanıyor.

5- Sürücüler için özel olarak geliştirilen camlar yola konsantrasyonu artırarak sürücülerin daha az efor sarf ederek rotalarında güvenle ilerlemesini sağlıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>