>

SAĞLIKLI YAŞAM

Bölgesel yağlar lazer lipolizle eriyor

Lazerli göz ameliyatları,lazer epilasyon, lazerle cilt gençleştirme derken lazer teknolojisi şimdi de yağ eritmeye el attı.
 
   
 
 
     
Estetica Medica’da uygulanmaya başlanan bu yöntemle karın, kalça, bacak dışı yanları, baldır, ayak bileği, kollar, çene altı veya vücudun diğer bölgelerine yerleşmiş, vücut kontürünü bozan fazlalıkların yok edildiği söyleniyor. Estetica Medica’da yöntemi uygulayan doktorlardan Dr. Ali Kerim DİLER lazerlipolizin kadın veya erkek, belli bölgelerdeki yağ birikimlerinden şikayetçi olan herkese uygulanabildiğini ve lazerlipoliz için bir yaş sınırlaması bulunmadığını söylüyor. İşlemin yapılacağı kişinin deri elastikiyetinin iyi durumda olması büyük önem taşıyor. Çünkü fazlasıyla sarkmış bir derinin altındaki yağ hücreleri kaybolduktan sonra toparlanması, o bölgede yağ dokusu önemli bir destek oluşturduğundan, çok zor oluyor. Operasyon sonrası bu sarkmaları telafi etmek için farklı yöntemler kullanmak gerekiyor. İşte bu noktada lazerlipoliz yönteminin klasik yağ eritme uygulamalarına bir üstünlüğü ortaya çıkıyor. Bacakların üst iç kısımları, kollar ve çene altı bölgesinde diğer yöntemlerde sarkma görülebilirken ve genellikle buralara uygulama yapılmasından belli ölçülerde kaçınılırken lazerlipoliz herkesin en çok şikayetçi olan bu bölgelere rahatlıkla ve başarıyla uygulanabiliyor. Çünkü uygulama sırasında kullanılan lazerin 1064 nm'deki dalga boyunun dokuları uyaran, canlandıran ve sıkılaştrıan çok önemli bir özelliği bulunuyor. Bu nedenle lazerlipoliz'e 'akıllı lipo' anlamına gelen 'smart lipo' adı daveriliyor.

Estetica Medica doktorlarından Operatör Dr. Alaattin KARABACAK uygulamanın, tamamen steril koşullarda ve hafif bir lokal anestezi ile gerçekleştirildiğini, işlemin vücudun normal kıvrımları arasına gizlenebilecek şekilde deriye 0.5-1.5 mm arasında birer küçük kesi atılarak gerçekleştiğini anlatıyor. Opt. Dr. KARABACAK, “Bu kesilerden incecik fiberoptik uçlarla giriyor ve verilen lazer ışınının ısı etkisi sayesinde, yağ hücreleri eritilerek sıvılaştırılıyor. Operasyon sırasında, küçük kesilere dikiş atmak dahi gerekmiyor. Eriyerek tamamen sıvılaştırılann yağ hücreleri, birkaç aylık bir zaman zarfında vücuttan atılıyor. Özellikle fazla deforme olmamış vücutlarda lazerle yapılan müdahale, klasik yönteme oranla daha kısa zamanda çok daha iyi sonuçlar veriyor” diyor.

Yüz ve çene altı bölgesine uygulandığında

Yanaklarda cilde kazandırdığı sıkılığın ve canlanmanın, dışarıdan uygulanan pek çok lazere oranla daha başarılı oluyor. Çünkü burada uygulama, dokunun tam kalbinde, içeride gerçekleşiyor. Hastalar operasyonun ardından kısa bir istirahatten sonra normal hayatlarına hemen geri dönebiliyor. Ancak kalıcı sonuçlar için zamana ihtiyaç oluyor. Bu zaman genellikle 2-3 ay kadar sürebiliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>