>

SAĞLIKLI YAŞAM

Dünyanın En Sağlıklı Besinleri

Dünyadaki bir çok insan sağlıklı olmak için bu besinleri tüketiyor.
 
   
 
 
     

SARIMSAK

Bakterilerin üremesiyle savaşır. Bağışıklığı kuvvetlendirir. Kan basıncı seviyesini düzenler, iltihaplara karşı kurutucu etkisi tespit edilmiştir.

BROKOLİ


Orta boy bir sap brokoli günlük ihtiyacınız olan C vitaminin iki katını karşılamakla beraber K vitamini deposu olduğu için sağlıklı beslenmek istiyorsanız mutlaka tüketmeniz gereken bir sebzedir. Kemiklerin de en güçlü dostlarından biridir brokoli.

LUTEİN

Ispanak, kıvırcık, karalâhana, pırasa, bezelye gibi sebzelerde bulunan ve en önemli antioksidan olan lutein, yaşlılığa yol açan serbest radikallere karşı önemli bir silahtır.

FASULYE


Fasulye, kalp krizini riskini yüzde 22 azaltır. Göğüs kanserinde önleyicidir.

İçeriği günlük folate ihtiyacınızın yüzde 40'ını karşılar. Günde bir avakado tüketirseniz kalp krizi riskinde hatırı sayılır bir düşüş görüleceği testlerle kanıtlanmış.

LİMON

Günde bir limon günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılıyor. HDL (iyi kolesterol) seviyesini olumlu etkileyen limon hücreleri de yenileyerek gençlik sağlıyor.

CEVİZ


Uykuyu düzenler. Omega 3 içeriğiyle öncelikle kolesterolü dengeler... Ayrıca damar sertliği ve tıkanıklılığı, enfeksiyon hastalıkları ve davranış bozuklukları üzerinde olumlu etkilere sahip. Cildin nemini koruyarak, genç görünmesine ve tüm cilt hücrelerinin işlevlerini düzenlenmesine yardımcı oluyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>