>

SAĞLIKLI YAŞAM

El Ele, Sağlıklı Bebeklere!

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri - Topkapı Rotary Kulübü İşbirliği ile el ele, sağlıklı bebeklere! Ayrıntıları öğrenmek için tıklayın.
 
   
 
 
     
Hasta ve ailelerine yaşadıkları ortamda gerekli sağlık hizmetlerini sunan Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, bünyesindeki "Yenidoğan ve Anne Evde Bakım" programı ile, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alan ve Yeşil Kart sahibi ailelere destek veriyor.

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri ile, sağlık ve toplum alanında yaptığı aktif çalışmalarla tanınan Topkapı Rotary Kulübü işbirliği sonucu gerçekleştirilen program çerçevesinde, uzman bebek hemşirelerinin Zeynep Kamil Hastanesi'ni ziyaret ederek, öncelikle düşük doğum tartılı bebekleri ve ihtiyaç sahibi aileleri belirlemesiyle başlayan süreç, aile bilgilerinin alınıp, sağlık ziyareti planlamalarının yapılmasıyla devam ediyor.

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri'nin, yenidoğan bebeklerin sağlıklı büyümeleri için geliştirdiği programda, uzman sağlık görevlileri tarafından uygulanan "yenidoğan ve anne evde bakım" programı ile anneler eğitiliyor, bebeklerin ilk kontrolleri yapılıyor ve bebeğin bakımı (yıkanması, emzirilmesi, beslenmesi vb.) uygulamalı öğretiliyor.

Evde bakımı bir bütün olarak dünya standartlarında ülkemizde ilk defa sunan Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri'nin anne ve yenidoğan bebek bakımı kapsamında annenin; genel bakım muayenesi, kanama kontrolü, dikiş, yara bakım pansumanı, göğüs bakımı, bebeğin boy-kilo kontrolü, yenidoğan sarılığı, göbek bakımı ve ağız bakımı gibi kontroller yer alıyor.

Yapılan tüm ziyaretler, hizmet verilen her aile için Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri uzman bebek hemşiresi tarafından doldurulan "Yenidoğan ve Anne Hizmet Formu"nun bir kopyası ile birlikte, ay sonunda Topkapı Rotary Kulübü'ne raporlanarak düzenli olarak bilgi veriliyor.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>