>

SAĞLIKLI YAŞAM

Filiz Akın`la "Lezzete Merhaba"

Türk Sineması’nın efsane sanatçılarından Filiz Akın üçüncü “Merhaba”sıyla bir kez daha okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Daha önce “Güzelliklere Merhaba” ve “Hayata Merhaba” adlı kitapları yayımlanan ve yüksek tirajlara ulaşan Filiz Akın, bu kez “Lezzetlere Merhaba” diyor. Birbirinden ilginç yemek tarifleri ve sıradışı menü önerilerinin yanı sıra Akın’ın anılarıyla zenginleşen kitap, okurlarıyla buluşuyor.

Akın, kitabının tanıtımıyla ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getiriyor: “Yemek yapmanın yaratıcılık ve zevk sahibi olmayı gerektiren bir alan olduğunu kırk yaşında anladım ve bu bende sanatın başka bir koluyla ilgileniyormuşum gibi bir his uyandırdı. Ayrıca hepimiz misafirlerimize en lezzetlisini sunmak, en lezzetlisini beğendirmek, sonuç olumlu olursa bundan bir sanatçı gibi keyif almak peşinde değil miyiz? Yemek kitabı alırken de yemeklerin görünümüne ve yapılışına bakıp en baştan çıkarıcı olanda karar kılmıyor muyuz? Dilerim hayal kurmanıza sebep olacak kadar şaşırtıcı tarifler yazmışımdır. Destekleyen, ilham veren herkese teşekkürler…”

Kitapta yer alan yemeklerin fotoğraf çekimleri, sanatçının uzun yıllar film çektiği, şimdi İstanbul’un en gözde restaurantlarından biri olan Lacivert Restaurant’ta yapıldı.

Leziz tariflerinin uygulanmasında ise yine Lacivert Restaurant’ın ödüllü şefi Hüseyin Ceylan, Filiz Akın’a yardımcı oldu.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>