>

SAĞLIKLI YAŞAM

Hangi Gezegen Bizi Nasıl Etkiliyor?

Dikkat! Doğum saatiniz ve gezegenler hastalığınızın habercisi olabilir...
 
   
 
 
     

Çevresel faktörler, stres, yaşam kalitemiz ve hayat standartlarımızın yanı sıra gökyüzünde oluşan hareketler de sağlımızı doğru orantıda etkiliyor. Her gün gelişen tıp dünyasının yaptığı açıklamalar sayesinde farklı bir hastalığın ortaya çıktığını öğreniyor ve sürekli endişe içinde yaşıyoruz. Astroloji alanında yapılan çalışmalar, bize çeşitli rahatsızlıklar hakkında uyarılarda bulunuyor.

Gökyüzünün dönüşümsel hareketleri, salgın hastalıklardan tutunda, farkında olamadığımız bel ağrılarının, baş ve boyun ağrılarının sebeplerini bize açıklayabiliyor.

Astroloji alanında yaptığı ilginç açıklamaları ile farklı konuları da gündeme getiren Astrolog Su Karakuş, Astroloji’nin aslında bir fal gibi görülmesinden çok yol haritası olduğunu belirterek gezegenler ve sağlımıza etkilerini anlatıyor.

HANGİ GEZEGEN BİZİ NASIL ETKİLİYOR?

“Gökyüzü ve gezegenler hakkında yapılan birçok araştırma yıllar öncesinden bu bilgilerin varlığına işaret ediyor. Gezegenlerin oluşturduğu sert açılar bize hangi rahatsızlıkları geçirebileceğimiz hakkında bilgiler veriyor. Doğum haritanızla yapılan çalışmalar sayesinde sağlığınız hakkında detaylı bilgiler verebiliyoruz. Bu araştırma da doğduğunuz tarih, yer ve saat çok önemli…

GEZEGENLERİN SAĞLIĞIMIZ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİ İSE ŞU ŞEKİLDE AÇIKLAYABİLİRİZ;


MERKÜR: Akıl ve zihin sağlığımız yani özetle ruh sağlığımız Merkür’ün yönetimindedir. Doğum anınızda yanlış yerleşmiş veya olumsuz, sert açılarla bloke olmuş bir Merkür akıl hastalıklarına, zihinsel faaliyetlerin yavaşlamasına, zekânın ortalama veya altında seyretmesine sebep olur. Başarısızlıklar ve yanlış algılama, dikkat eksikliği, odaklanamama sorunları da Merkür’le ilişkilidir.

VENÜS: Venüs, güzellik ve estetikle ilişkili bir planet olduğu için estetik ameliyatların tamamı Venüs’le ilgilidir. Ayrıca: boyun, boğaz bölgesi, böbrekler, pankreas, hormonlar, yumurtalıklar, toplardamarlar olumsuz açılar da aksayan ve yaşlılıkta ciddi sorunlara dönüşen bölgelerdir. Dengeli ve yeterli beslenme Venüs’ün dengesini yerine getirmesi için gereklidir.

GÜNEŞ: Sağlık ve canlılık simgesi Güneş, aynı zamanda yakıcı bir sağlık düşmanı olabilir. Kalp direkt Güneş ve Güneş’in açılarıyla ilişkilidir. Belkemiği rahatsızlıkları ve miyop da Güneş ile ilişkilidir. Göz rahatsızlıklarında sıkça karşılaşılan ileriyi görememe sorunu da Güneş’in eseridir. Güneş’in sert açıları özellikle Satürn’le ilişkili olanlar uzun süreli ve ciddi hastalıklara sebep olurlar.

MARS: Baş bölgesi ( göz, saç, alın, burun), kandaki alyuvarlar, üreme organları ve idrar yolu Mars’la ilişkilidir. Olumsuz açılarında her türlü baş ağrısına ve ateş yükselmesine sebep olan Mars yakıcı, patlayıcı maddeler ve kesici aletlerle de ilişkilidir. Doğum anınızda Mars olumsuz açılara sahipse yanık ve kesiklerden korunmak zorundasınız.

JÜPİTER: Karaciğer, kalçalar, üst bacaklar, dalak ve koklama duyumuz doğum anımızda Jüpiter’in konumuyla yakından ilişkilidir. Çabuk iyileşen, kendini çabuk toparlayan bünyelerde Jüpiter güçlüdür. Jüpiter’in sert açıları insani yönlerden uzaklaşılmasına, duyarsız, inançsız, duygusuz, sorumsuz bir yaratık ortaya çıkmasına sebep olur.

SATÜRN:
İskelet sistemi, kemikler, dişler, deri, deriyi besleyen hormonlar, dizler ve kulaklar Satürn tarafından yönetilir. Kireçlenme, romatizma gibi eklem ve kemik hastalıkları Satürn’ün ilerleyen yıllarda göstereceği ağrılı ve kronik hastalıklardır. Bedene iyi bakılmaması durumunda olumsuz açılara sahip bir Satürn mutlaka eklem ve kemik problemleri yaratır. Kalsiyum, fosfor, D vitamini Satürn’ün besinleridir.

URANÜS: El, ayak bilekleri, dokular, baldırlar ve bazı bacak kasları Uranüs tarafından temsil edilir. Doğum haritanızda Uranüs’ün sert açıları varsa ve geriliyorsa bacak ağrılarınız en büyük derdiniz olabilir. Bileklerinizde üst üste meydana gelen burkulma ve kırılmalar kalıcı değişimler yaratabilir. Zihinsel deha ile de yakından ilişkili olan Uranüs, dâhilik ile delilik arasındaki ince çizgide yerleşir. Yürüyüş ve dengeli beslenme Uranüs gezgenin etkisi altında olan kişiler için bir ihtiyaçtır. Açık hava, sinir bozukluğu tuzağına kolayca düşülmesine engel olabilir.

NEPTÜN: Duygu durumu bozuklukları, ayaklar ve hücreler Neptün’ün yaratacağı zayıflıklardır. Aynı zamanda alkolizm ve diğer bağımlıkları yaratır. Yanılma ve uyuşma eğilimi doğum anınızda gerileyen ve olumsuz açılar kuran bir Neptün’ün eseri olabilir.

PLÜTON: Üreme organları, safra kesesi sorunları Plüton’la ilişkilidir ve kendisine iyi bakmayan insanları çarpabilir. Uzun süreli kötü beslenme ve olumsuz koşullarda yaşama, korunmasız seks Plüton’un yıkım yaratmak istediği alanlardır. Plüton’la işbirliği halinde iseniz hastalanmak yerine güçlü ve sağlıklı görünürsünüz. Plüton’un olumsuz açıları altındaysanız ve “bana bir şey olmaz” diyorsanız bir anda şaşırabilirsiniz ve yıkılabilirsiniz.

Astrolog Su Karakuş
www.sukarakus.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>