>

SAĞLIKLI YAŞAM

Hayalinizdeki göğüslere kavuşun

Artık basit bir ameliyat istediğiniz şekilde göğüslere sahip olmanız mümkün.
 
   
 
 
     
Kadında cinsel ve estetik görünümü etkileyen en önemli organlardan biri de göğüslerdir. Göğüslerdeki şekil bozukluğu zaman zaman kadınların eşi, aileleri ve çevresi ile iyi ilişkiler kurmakta zorlanmasına yol açar. Bu da bir süre sonra mutsuz bireyler haline gelmelerine neden olur. Tüm bu nedenlerden dolayı kadında göğüslerin estetik görünümü çok büyük önem kazanmaktadır. Son yıllarda göğüs estetiği oldukça yaygın bir hale gelmiştir.

Göğüs operasyonları üçe ayrılır:

Göğüs büyütme, göğüs küçültme ve göğüs dikleştirme operasyonlarıdır.

İZLER ZAMANLA GEÇİYOR

Göğüs operasyonlarıyla ilgili tüm bilinmesi gereken her şeyi Alman Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Selçuk Kuyubaşı şöyle anlattı: Göğüsteki sarkmalar düzeltilirken göğüs dokusunun hacmi ve göğüs başının aşağıya doğru olan sarkıklığı önemlidir. Göğüs başı aşağıya doğru çok sarkık değilse ve hacim eksikliğiyle birlikte sarkma varsa bu tip göğüslere areola çevresinden yapılacak müdahale ile protez yerleştirilir. Eğer göğüs başı fazlaca aşağıya sarkmış ise areola çevresindeki ize ek olarak, göğüs altı kırışıklık çizgisine kadar uzanabilen geçici bir iz oluşturulur.

ÖZEL SÜTYEN KULLANILIYOR

Bu tip ameliyatlarda eğer göğüs dokusu hacmi yeterli, sadece bağ dokusundaki gevşeklik nedeniyle sarkma varsa protez uygulamalarına gerek kalmayacaktır. Sarkma ameliyatları yaklaşık olarak 1.5- 2.5 saat süren cerrahi uygulamalardır. Ameliyat sonrası hastanın 2 hafta süresince 3-4 günde bir pansumanları ve kontrolleri vardır. Ameliyat sonrası hasta birinci haftadan sonra işine ve günlük hayatına dönebilir. Fakat ağır egzersizlerden 4-6 hafta kaçınılmalı ve mutlaka bir süre kendisine önerilen özel tip sütyen kullanmalıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>