>

SAĞLIKLI YAŞAM

İdeal Kiloyu Korumak

İşte size işe yarayan önerilerle ideal kiloyu sabitlemenin yolu…
 
   
 
 
     

Kimisinin derdi kilo vermek, kimisinin derdi kilo almak. Kimisinin de ideal kilosunu korumak... Ama bunu nasıl yapacağını doğru bilemeyenler de var. Yanlış yol izleyip, ideal kilosunu koruduğunu zannederken kilo alanı da vereni de var.

İŞTE SİZE İŞE YARAYAN ÖNERİLERLE İDEAL KİLOYU SABİTLEMENİN YOLU

• Her zaman olduğu gibi diyet yaparken de günde 2 litre sıvı alın. Su, maden suyu içebileceğiniz gibi, bitki çaylarını da tercih edebilirsiniz. Tabii ki şekersiz ya da tatlandırıcıyla...

• Ne yerseniz yiyin, ama görünen yağları hep atlayın. Örneğin ette, jambonda vs. gıdalarda olan yağları... Tabii ki tereyağı ve margarinden de vazgeçmelisiniz.

• Beyaz unu ve şekeri unutun. Tahıl ürünleri midede daha uzun süre kalırken, daha da tok tutarlar.

• Günde dört öğün yemeyi adet haline getirin. Buzdolabını kapalı tutmaya özen gösterin. Çünkü bir parça salam, biraz yoğurt derken kaloriler artar. Hareket, metabolizmayı formda tutar. İki günde bir yarım saat koşun, bisiklete binin ya da jimnastik salonunda bir saat egzersiz yapın.

• Buzdolabınızın üzerine en şişman olduğunuz resminizi yapıştırın. Dolabı açmaya gittiğinizde bakın sizde bu resim nasıl bir etki yaratacak...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>