>

SAĞLIKLI YAŞAM

İyi Yaşamanın Sırları

İyi yaşamak isteyenler; bu haberimiz size özel...
 
   
 
 
     

STRES:

Stres ve gerginlikten kaynaklanan sinirsel rahatsızlıkların tedavisinde, sinir sistemini yatıştırıcı bitkiler çok başarılıdır. Sinir sistemini yatıştırıcı özellikteki bitkiler şunlar: Kediotu kökü, sarı kantaron, aslankuyruğu, yulaf, mayıs papatyası, lavanta, ıhlamur, ökseotu, oğulotu, nane. Ayrıca melisa otu çayı içebilirsiniz.

PARAZİTLER:

Parazit düşürücü olarak 2-3 adet acıbadem tohumu yenilebilir. Ancak yüksek miktarda yenilmesi (8-10 tohum) zehirlenmeye yol açabilir. Parazitleri yok edici bir başka bitki beşparmakotu. 4 bardak suya 50 gram koyup 10 dakika kaynatın. Günde 3 kere birer bardak için.

KABIZLIK:


20 gram ceviz kabuğunu 4 bardak suda haşlayın ve bu sudan sabah, öğle, akşam bir kaşık için.

AĞRI:

Küçük bir leğene yeterince hardal tozu ve sıcak su koyun. Ayaklarınızı bu suya sokun, su soğuyana kadar bekleyin. Ayrıca 100 gram hardal tozunu, 50 gram kadar suyla karıştırıp elde ettiğiniz karışımı ağrıyan yerinize sürebilirsiniz. Birkaç gün süreyle uyguladığınız taktirde ağrılarınızın kaybolduğunu göreceksiniz.

IŞILTILI BİR CİLT İÇİN:


Lavanta çiçeğiyle hazırlayacağınız banyo kürü, vücudunuza hem zindelik verecek, hem de cildinizin parlaklık ve tazelik kazanmasını sağlayacak. 60-70 gr lavanta çiçeğini 2-3 litre suya ilave ederek kaynama derecesine kadar ısıtın. 10-15 dakika demlenmesini bekledikten sonra suyu süzün ve banyo suyuna ekleyin. Küvette 15-20 dakikadan fazla kalmamasına özen gösterin. Ayrıca 1 damla lavanta yağı ve 1 damla biberiye yağını, 1 kaşık kile ilave edin. Karışımın cilt üzerinde kolayca uygulanmasını sağlayacak kadar su ekleyin. Maskeyi, cildinizin yağlı bölgelerine sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>