>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kadınlar doğaları gereği en iyi genleri ayırt edebiliyorlar!

Kadınlar, hamile kalmaya en elverişli oldukları dönemde, erkeklik hormonu salgısı yüksek olan erkekleri, diğer dönemlerde özenli ve duyarlı erkekleri tercih ediyorlar.
 
   
 
 
     
Bilimadamları, kadınların, hamile kalmaya en elverişli oldukları dönemde, erkeklik hormonu salgısı yüksek olan erkekleri, diğer dönemlerde de daha özenli ve duyarlı erkekleri tercih etme eğiliminde olduklarını söylediler.

Bilimadamlarının konuyla ilgili bulguları Washington'da düzenlenen bir konferansta sunuldu. Araştırmayı yapan doktor Randy Thronhill, araştırmaya katılan kadınlara vücutlarının hamile kalmaya en elverişli olduğu dönemde, farklı erkek fotoğrafları gösterdi. Araştırmanın sonucuna göre, kadınlar, en doğurgan oldukları dönemde, yüz hatlarından erkeklik hormonunu en yoğun olarak salgıladıkları anlaşılan erkek tiplerini tercih ettiler. Aynı şekilde, kokularına göre tişört seçmeleri istendiğinde de, kadınların seçimi yine erkeklik hormonunu yoğun şekilde salgılayan erkeklerin giydikleri tişörtler oldu. En az doğurgan oldukları dönemde ise, kadınların etkilendikleri erkek tipi, daha kadınsı yüz hatlarına sahip olanlar. Araştırmaya göre, bu hatlara sahip olan erkekler, daha duyarlı, birlikte oldukları kadınlara karşı daha özenliler ve daha çok zaman ayırıyorlar. Araştırmayı yapan bilimadamları erkeklik hormonunun erkeklerde genetik olarak kalitenin belirtisi olduğunu belirtiyor. Görünen o ki, kadınlar doğaları gereği en iyi genleri ayırt edebiliyorlar. Araştırmanın ortaya koyduğu bir sonuç da, kadınların kendilerine ve çocuklarına özen gösterecek kişiyi de seçebilmesi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>