>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kadınlar İçin Ağırlık Antrenmanının Faydaları

Her alanda daha yüksek performans...
 
   
 
 
     

Ağırlık antrenmanının faydaları genç atletlerden tutun, yaşlılara kadar tüm popülasyon için geçerlidir. Özellikle kadınlar ağırlık antrenmanından çok fazla fayda görmektedirler.

METABOLİZMA HIZINI ARTTIRIR

Biz her zaman kilo vermenin sırlarını keşfetmeye çalışıyoruz. İşte burada da ilk sırrını görüyoruz. Ağırlık antrenmanları düzenli ve yeterli yapıldığında kas liflerinin hacim ve kütlesini arttırırlar. Bu da metabolik hızı artırarak günlük yaktığımız kalori miktarını arttıracaktır. Yaktığınız her fazladan kalori de vücut yağlarınızdan daha fazla yakma şansını yakalamanızı sağlayacaktır. Üstelik dinlenirken bile vücudunuz kalori yakmaya devam edecektir. Özellikle orta yaşlarda kadınların metabolizması yavaşlamaya başlar. Bu dönemde yediğinizi azaltmak değil, ağırlık antrenmanı yapmak kadınlar için kurtarıcı olacaktır.

YAĞSIZ KAS KÜTLESİNİ ARTTIRMA

Büyük ve hantal bir gövdeyle ağırlık antrenmanı yapamazsınız. Kadınların vücudunda zaten yeterince testosteron yoktur. Yıllar boyunca ve saatlerce, saatlerce çalışırsanız, hayatınızı adarsanız ancak iyi bir vücut geliştirmeci olabilirsiniz. Vücut geliştirme rutininin sadece bir parçası olan basit ağırlık kaldırma, kadınların aşırı gelişmesini asla sağlamayacaktır. Onun için kas kütlenizi arttırmaktan çekinmeyin. Yağsız kas kütleniz ne kadar fazlaysa o kadar kalori yakarsınız. İşte bu kadınlar için ağırlık antrenmanının en büyük faydalarından biridir.

DENGEYİ GELİŞTİRME

Ağırlık antrenmanları sayesinde vücudumuza güvenmeyi ve onu kontrol etmeyi öğreniriz. Özellikle yaşlandığımızda denge kontrolü çok önem taşımaya başlar. Özellikle bacakların güçlenmesi, genel anlamdaki dengede ve koordinasyonda artışı getirir.

HER ALANDA DAHA YÜKSEK PERFORMANS

Kadınların daha iyi bir yaşam kalitesine ulaşmasında ağırlık antrenmanlarının çok faydası vardır. Bedenimizi güçlü hissetmemiz, kendimize, görüntümüze güvenmemiz fiziksel olduğu kadar ruhsal iyilik hâlini de beraberinde getirecektir. Üstelik bu, çok ağrı sızı hissetmeden mümkün olacaktır.

YAŞLANMAYI GECİKTİRME

Ağırlık antrenmanları devamlı yapıldığı sürece kendimizi daha dinamik hissetmemizi sağlar. Yağsız ve sağlıklı bir vücut, sağlığı ve görünüşü mutlaka olumlu yönde etkileyecektir. Ağırlık antrenmanları; kas kütlesinin artırılmasında, vücut yağlarının azaltılmasında ve vücut parçalarının sarkmasının önlenmesinde çok etkili ve kolay bir yoldur. Ağırlık antrenmanları sayesinde daha az düşme ve daha az yaralanmayla karşılaşılmasıyla da yaşlılığın geciktirilmiş olduğu söylenebilir.

DAHA İYİ HİSSETMEK VE İYİ GÖRÜNMEK

Ağırlık antrenmanları; kas hacim ve kütlesini artırmak, vücut yağlarını azaltmak ve daha birçok önemli şeyi beraberinde getirir. Güçlü bir vücut mükemmel görünmenin yollarından biridir. Ayrıca zihinsel olarak da kendimizi güçlü, başarılı ve güvenli hissederiz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>