>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kadınlar Ne İster?

V.K.V. Amerikan Hastanesi, ergenlikten yaşlılığa kadar tüm kadınların ortak sorularına cevap bulabileceğiniz...
 
   
 
 
     
Kadınlar Ne İster?


V.K.V. Amerikan Hastanesi, ergenlikten yaşlılığa kadar tüm kadınların ortak sorularına cevap bulabileceğiniz...


V.K.V. Amerikan Hastanesi uzmanları kadınların günlük hayattaki “aşık olmak”, “çocuk yapmak”, “zayıf kalmak” ve “genç kalmak” gibi isteklerini ana başlıklar altında irdeleyerek, kadınları ücretsiz düzenledikleri panelde aydınlattı.

Kadınların ergenlikten yaşlılığa kadarki ortak sorunlarını mercek altına alıp inceleyen V.K.V. Amerikan Hastanesi uzmanları, bu süreç içerisinde karşılaşılan problemlere ortak çözüm önerileri sunarak kadınların kafalarındaki soru işaretlerini de gidermiş oldular.


Kadınlar Aşk İster

“Kadınlar aşk ister” konusu Psikiyatri Uzmanı Dr. İsmet Bora tarafından ele alındı. Dr. İsmet Bora, aşık olunduğunda karşılaşılan konsantrasyon bozukluğu, iştah kesilmesi, el titremesi ve heyecan gibi belirtilerin, erkeklere oranla daha duygusal olan kadınlarda daha fazla görüldüğünü belirtti.


Kadınlar Çocuk İster

Kadın Sağlığı Ünitesi Şefi Doç. Dr. Bülent Urman ise, “Kadınlar Çocuk ister” başlıklı konuşmasında, katılımcıları kadın sağlığı hakkında bilgilendirdi. Çocuk sahibi olma isteğinin kadınlarda, toplumsal beklenti yüzünden küçük yaşlarda ortaya çıktığını belirten Doç. Dr. Bülent Urman, erkeklerin de en az kadınlar kadar çocuk istediğini iletti. Doç. Dr. Bülent Urman ayrıca, tüp bebek konusunda kadınların erkeklere göre tedaviye ve paylaşıma daha açık olduklarını, erkeklerin ise daha çekingen olduğunu belirtti. Doç. Dr. Bülent Urman, V.K.V. Amerikan Hastanesi Kadın Sağlığı Ünitesi’ne başvuran her iki çiftten birinin, tüp bebek yöntemi ile hamile kalabildiği bilgisini paylaştı. Konuşmasında çoğul gebeliğin riskli olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Bülent Urman, sağlıklı olanın tek bebek ile meydana gelen gebelik olduğunun da altını çizdi.


Kadınlar Zayıf Kalmak İster

“Kadınlar zayıf kalmak ister” bölümünde söz alan Diyet Uzmanı Nilay Topçam, dinleyicileri sağlıklı beslenme ve zayıf kalma konularında bilgilendirdi. Diyet Uzmanı Nilay Topçam, özellikle menopoz döneminde görülen metabolizma hızının ve fiziksel aktivitenin azalması ve ilerleyen yaş faktörlerinin, kilo alınmasına yol açtığını belirtti. Diyetisyen Topçam, ayrıca süt ve süt ürünlerinin özellikle hamilelik, genç kızlık ve menopoz dönemlerinde büyük önem taşıdığını vurguladı. Ayrıca, güzel görünmek için değil, sağlıklı olmak için zayıflanması gerektiğini belirten Diyetisyen Nilay Topçam, şok diyetlerden kesinlikle uzak durulması gerektiğinin de altını çizdi.

Diyet Uzmanı Nilay Topçam, katılımcılar arasından “en sağlıklı yağın hangisi olduğunun” sorulması üzerine ise, en doğru kullanımın, ayçiçek, mısırözü, zeytinyağı ve kanola yağlarının karıştırılması ile elde edilebileceğini belirtti.


Kadınlar Genç Kalmak İster

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Pençe ise, “Kadınlar genç kalmak ister” başlıklı konuşmasında, doku enjeksiyonu, kaş asma, yüz gençleştirme gibi konularda dinleyicileri bilgilendirdi.

V.K.V. Amerikan Hastanesi uzmanlarının sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirici açıklamalar yaptığı panelde, aynı zamanda tüm kadınların sağlığını tehdit eden sorunlar konusunda da kadınlara ışık tutuldu.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>