>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kendi kendine meme kontrolü şart

Kadınlara, meme kanseri riskini önlemek için kendi kendilerini elle muayene etmeleri ve yılda bir kez doktor kontrolünden geçmeleri önerildi.
 
   
 
 
     
Kadın Sağlığı Forumu Düzenleme Komitesi Başkanı Caroline Koç, kadınlara, kendi kendilerine meme muayenesi yapmaları ve en ufak sorunda doktora danışmaları önerisinde bulundu.

Düzenleme Komitesi’nde Caroline Koç, Ümit Boyner ve Çiğdem Simavi’nin de bulunduğu Kadın Sağlığı Forumu’nun Vehbi Koç Vakfı (VKV) Amerikan Hastanesi Kadın Sağlığı Merkezi ile düzenlediği toplantılarınilkinde, “Meme kanseri teşhis ve tedavisindeki yenilikler” konusu ele alındı.

Hastanenin toplantı salonunda, halka ücretsiz gerçekleştirilen toplantının ardından düzenlen basın toplantısında konuşan Caroline Koç, Kadın Sağlığı Forumu toplantılarının yılda iki kez yapılacağını ve her toplantıda kadınları ilgilendiren bir sorunun ele alınacağını söyledi. Meme kanseri konusunda farkında olmanın önemine işaret eden Koç, “Mümkün olduğunca check-up yaptırmalı. Kadınlar kendi kendini muayeneetmeli, en ufak sorunda doktora danışmalı. Bu konuda duyarlı olmalılar” dedi.

VKV Amerikan Hastanesi Genel Müdürü George Rontree de New York Presbyterian Hastanesi işbirliğiyle gerçekleştirilen toplantıların amacının, kadınları potansiyel hastalık risklerini en aza indirgeme konusunda eğitmek ve kadın sağlığı alanında yeni trendlerle ilgili bilgilendirmek olduğunu söyledi.

Kadın Sağlığı Forumu toplantılarının ilkine konuşmacı olarak katılan New York Presbyterian Hastanesi Weill Cornell Meme Merkezi Direktörü Doç. Dr. Rache Simmons da toplantıda son gelişmeler hakkındabilgi verdi. Simmons, kadınlara, meme kanseri riskini önlemek için kendi kendilerini elle muayene etmelerini ve yılda bir kez doktor kontrolünden geçmelerini önerdi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>