>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kırışıklara karşı “Kök”lü çözüm…

Kök hücre ile yüz gençleştirme (lipofilling), estetik cerrahide son dönemde en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor.
 
   
 
 
     
Tüm vücuda uygulanabilen bu işlem, yaşlanmaya bağlı olarak doku kaybına uğrayan, çöken yüz ovalinin genç bir görünüme kavuşmasını da sağlıyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, günümüzde estetik cerrahinin sunduğu imkânlarla bir insanı adeta baştan aşağı yenilemenin mümkün olduğunu söyledi. Yani, TÜBİTAK ödüllü Prof. Kışlaoğlu’na göre, artık “burnum çirkin, göğsüm küçük, basenlerim geniş, kulağım kepçe” diye üzülmeye gerek yok.

Bağdat Caddesi’ndeki yerinde konuyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Kışlaoğlu, son zamanlarda en çok yapılan estetik operasyonların başında burun estetiğinin geldiğini, meme büyütme (protez) operasyonlarının ise ikinci sırada geldiğini belirtti. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, üçüncü sırada liposuction’ın yani yağ alma operasyonlarının geldiğini anlatırken, bundan sonra sırasıyla kaşa kaldırma, göz kapağı operasyonu, yüz germe ve gençleştirme, meme küçültme ve dikleştirme, karın germe, bacak germe, çarpık bacakların düzeltilmesi ve kepçe kulak operasyonlarının geldiğini kaydetti.

Bunların yanı sıra estetikte, bir de küçük girişimlerle kısa zamanda sonuç alınabilen yöntemler uygulandığını ifade eden Prof. Kışlaoğlu; bunların endoskopik kaş, alın ve yüz germe, S-lifting (small lifting) minifacelifting, kaşların asılması, göz kapaklarının gerilmesi dolgu maddeleri (juvaderm, restylane), peeling, botox, saç ekimi şeklinde sıralanabileceğini belirtti. Hemen hatırlatalım; bu yöntemlerin çoğu lokal anestezi altında ve sedasyonla yarım saat ile iki saat arasında uygulanabiliyor ve hasta aynı gün evine dönebiliyor.

KÖK HÜCRE İLE GENÇLEŞME (LİPOFİLİNG)

Amerika’da yayınlanmış araştırmaları nedeniyle üç kez TÜBİTAK ödülü almış olan Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kısa sürede sonuç alınabilen küçük girişimlerden birinin de, son günlerin en çok tercih edilen işlemi olan kök hücre ile gençleşme yani lipofilling olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu’nun anlattıklarına göre, tüm vücuda uygulanabilen bu işlem, yaşlanmaya bağlı olarak doku kaybına uğrayan, çöken yüz ovalinin genç bir görünüme kavuşmasını da sağlıyor. Kök hücre ile yüz gençleştirme (lipofiling), tüm vücuda uygulanabilen bir işlem. Yaşlanmaya bağlı olarak doku kaybına uğrayan, çöken yüz ovalinin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

KENDİ YAĞ DOKUNUZ ENJEKTE EDİLİYOR

Vücudun belli bölgelerinden yağ alıp (liposuction), başka bölgelere yağ vererek (lipofilling), kişinin vücudunda ihtiyacı olan düzeltmelerin yapılabileceğini belirten Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, böylece vücudu adeta bir heykel gibi şekillendirmenin mümkün olduğunu vurguladı. Uygulamanın nasıl yapıldığına değinen Prof. Kışlaoğlu, lokal anestezi ile kişinin kendi vücudundan alınan yağ ve dokunun yüze enjekte edildiğini ifade etti. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, içinde bolca kök hücre barındıran bu dokuların, yüze enjekte edildiğinde çok daha dolgun ve kırışıksız, yani çok daha genç bir görünüm elde edildiğine dikkat çekti. Prof. Kışlaoğlu’na göre, bu yöntem sayesinde kişi sadece kendi yağ ve dokusuyla çok kısa zamanda, sosyal yaşamdan hiç kopmadan, hiçbir yabancı madde vücuduna enjekte edilmeden çok genç görünebilir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Erol KIŞLAOĞLU
www.estetikcerrahi.com
Tel : (0216) 302 80 80


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>