>

SAĞLIKLI YAŞAM

Memorial Güzel Yaşam Kliniği’nden "Yaza Merhaba"

Dr. Seran Göçer koordinatörlüğünde “Memorial Güzel Yaşam Kliniği” yeni adı ve yeni yüzüyle açıldı.
 
   
 
 
     

Memorial Güzel Yaşam Kliniği sezon açılışını görkemli bir “yaza merhaba” partisi ile gerçekleştirdi.

Boogy Event Company’de düzenlenen organizasyona Melek Baykal, Tuba Özerk, Serdar Önal, Zeynep Alasya ve Serhan Sokulgan gibi isimler de katıldı.

Dr. Seran Göçer; yaza sağlıklı girmek, güzelleşmek ve zayıflamak için konuklara yeni trendler hakkında bilgi verdi.

“ULTRASHAPE İLE TEK SEANSTA FARK EDİLEBİLİR”

Güzellik ve estetik dünyasında ilerleyen teknoloji başdöndürücü hızı ile genç ve güzel kalmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ultrashape cihazı tam size göre…

Böbrek taşı kırma yönteminde olduğu gibi, odaklanmış ses dalgalarıyla çalışarak, yağları geri dönmemek üzere yok eden ultrashape cihazı ile bir seansta 2-10 cm incelmek mümkün.

Ultrashape, yağ hücrelerini ses dalgaları ile parçalayarak operasyonsuz, iğnesiz ve gözle görülebilen bir şekilde vücudu şekillendiriyor.

Tamamen ağrısız bir uygulama olan ultrashape’de ses dalgaları ile parçalanan yağ hücreleri tamamen doğal yolla vücuttan uzaklaşıyor. Yaklaşık 1 saat süren ve öğle tatilinde dahi gerçekleştirilebilecek olan bu uygulama sonucu vücutta gözle görülür bir incelme sağlıyor.

Yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem sayesinde tek bir uygulamadan sonra bile bir beden incelmek mümkün. Uygulama sonrası evinize ya da işinize rahatlıkla dönebilir ağrısız ve acısız uygulanan bu yöntemle zayıflamış olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.ZAYIFLAMADA YENİ ÜÇLÜ TREND;
Mezoterapi, Ultrason, Ozon-Oksijen


Bölgesel yağlanma kişinin kilosu, vücut kitle indeksi (BMI) ya da yağ oranları normal olduğu ya da hafif fazla olduğu halde; basenler, bacaklar, karın, bel, sırt yada kol gibi bölgelerde fazla yağ birikimi olup vücut şeklini bozmasıdır.

Kadınlar da erkekler de bu durumdan şikayetçidir.

Kadınlardaki sorun, % 80 vücudun alt kısmındaki kilolardır. Sıklıkla da selülit eşlik eder. %15 oranında göbek bölgesi kiloları yada erkek tipi yağlanma ve %3-5 oranında da ideal vücut tipi yada eşit dağılım gözlenir. Erkeklerde ise, %90 oranında göbek bölgesine yerleşen kilolar ön plandadır.

Bölgesel kilolar, estetik kaygının yanında sağlık sorunu da oluştururlar. Özellikle karın ve göbek çevresinde yerleşen yağlanma, karın içi yağlanmayı da artırır ve bazı kronik hastalıkların risk faktörlerinden biri olarak görülür. Burada aslında önemli olan kilo fazlamızın ne kadar olduğudur.

Riskler 5-7 kg dan sonra başlar ve her 1kg artışla da artar. Hal böyle olunca tedaviye yaklaşım iki şekilde gerçekleşmektedir. Hem estetik sorunlara hem de sağlıklı olmaya yönelik programları birleştirdiğimiz bir yöntem uyguluyoruz.

Bu yöntemde de temel olan, doğru beslenme programı, düzenli uyku ve hafif egzersiz programlarıdır. Ancak hepimiz biliyoruz ki bu bizi daha sağlıklı ve fit yapabilir ama bölgesel kilo sorunu açısından daha ince yapmaz. İşte bu nokta da soruna, mezoterapi, ultrason, ozon –oksijen uygulamaları ile kombine edilmiş programlarla yaklaşıyoruz.1. OZON

Oksijen uygulamaları; (major ozon ve ozon sauna) ile kişilerin metabolizma hızları desteklenir, toksin atılımı sağlanır, ödem azalır, doku oksijeni artarak yağ hücre yıkımı hızlanır.

Ozonterapi, medikal ozon gazı kullanarak bazı hastalıkların tedavi edilmesidir. Ozonun primer-ana tedavi amaçlı kullanımının yanında klasik-geleneksel tedaviye destek ve tamamlayıcı olarak kullanılabileceği onlarca hastalık mevcuttur. Medikal ozon % 5 ozon ve % 95 oksijen karışımından oluşmaktadır. Ozon çok yüksek oksidasyon (yakma) gücüne sahip olduğu için tıpta "aktif oksijen veya süperoksijen" olarak tanımlanır. Aktif oksijen molekülü olan OZON kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere "OZONTERAPİ" denilmektedir.

Hastalarımızın her zaman özel bir beslenme programı ile beslenmelerini istiyoruz. Çünkü özellikle tuzlu ve şekerli beslenme selüliti artırır. Ozon sauna haftada 2 kez olmak üzere en az 8-10 seans uygulanır. Sauna seans süresi başlangıçta 10 dk olmak üzere 20 dakikaya kadar çıkabilir.

Kişi, kafası dışarıda kalacak şekilde bir kabin içindeki buharlı saunaya girer. Vücut, saunada ozon gazı ile temas eder ve her seansta ortalama 500 gr sıvı atılarak aynı zamanda detox etkisi de elde edilir. Ayrıca ozon cilt tarafından emildiğinde tüm vücutta sistemik olarak metabolizma hızının artmasına da destek olur.

Ozon terapi sayesinde oksijensizliğin zarar verdiği dokulardaki kan dolaşımı düzelir, lokal cilt ısısı artar ve cilt elastikiyeti artar. Daha pürüzsüz sıkı bir cilt oluşur. Bunun yanında lenf drenajı hızlanır ve kilo vermek daha kolay hale gelir.

2. ULTRASON LIPOLIZ

Ultrason probunun cilt üzerinde hafifçe gezdirilmesi ile yapılan ağrısız bir işlemdir. Burada bastırılarak yada acı duyularak yapılan tüm uygulamaların yanlış olduğu bilinmelidir. Seanslar halinde uygulanır. Kısaca, yağ dokusundaki uzun zincirli yağ asitlerini parçalar ve yakılmalarını hızlandırır. Lipoliz işlemi lenf drenajı ile desteklenirse daha hızlı ve eşit dağılımlı bir incelme sağlanır.

Ultrason teknolojisi son yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip olmuş ve tüm dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir. Ultrason yönteminde kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile hücreler arası boşluklar doldurularak, fizyolojik yapısı iyileştirilir, yağ hücreleri arasındaki bağların çözülmesi sağlanır ve yağ hücrelerinin çeperlerini zayıflatıp parçalayarak sonuca ulaşılır.

3. MEZOTERAPİ

Cilt altı yağ dokusuna uygulanan özel bir enjeksiyon tedavisidir. Her ultrason seansı sonrası son basamak olarak uygulanır. Mezoterapi çok ince özel iğne uçları ile yapılan bir mikroenjeksiyon tekniğidir. Bölgesel kilo bölgelerine seanslar halinde uygulanır ve bu bölgelerdeki incelme dozunu artırır. Soruna ve bölgeye yönelik hazırlanan ilaç karışımları ile dolaşımı düzenler ve dokuya gelen oksijen miktarının artışına destek olur.

Mezoterapi, yıllardır bölgesel zayıflama ve selülit sorununda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bacak, kol ve karın bölgesinde uygulanan mezoterapi de sekiz seansta bir veya iki beden incelme hedeflenir. Bu yöntemde amaç; sorunlu bölgeye küçük dozda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmak, cilt altı bağ dokusuna enjekte edilen ilaç sayesinde de, dolaşımı düzenleyip, lenfatik drenajı artırmaktır. Böylece cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştıran, dolaşımı bozan atık sıvıların vücuttan atılması sağlanır. Her zaman olduğu gibi burada da, beslenme düzenine dikkat edilmesi ve düzenli olarak egzersiz yapılması mezoterapinin başarısını artırır.

Kombine programlar; estetik ve sağlık sorunlarına beraber çözümler sunarak, bölgesel yağlanma problemini büyük oranda gidermektedir.

Hedef her kg’a karşılık 2 cm incelme elde etmektir.
10 seansta (1,5 ayda) 2 beden incelme beklenir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>