>

SAĞLIKLI YAŞAM

Nefes Egzersizleri Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor

Yaz aylarının gelmesiyle diyet programları ve spor egzersizleri yine gündeme geldi.
 
   
 
 
     

Spor salonlarının açılmasıyla beraber spor yapmak için salonlara dönecek olanlardan ve fiziksel aktivitelere evde devam etmek isteyenlerden çok sayıda soru geldiğini ifade eden Merva Onur, nefes terapisiyle bedene doğru şekilde oksijen alınmasının zihin ve vücut performansına önemli katkıda bulunduğunu söyledi.

Nefes alışverişi ne kadar nitelikli olursa hayat kalitesini o derece artırdığını belirten Merva Onur sözlerine şöyle devam etti: “Nefes teknikleri ile zayıflama sürecine ve ideal kiloyu korumaya ciddi bir destek sağlayabilirsiniz. Üstelik bu yöntem özellikle bel ve karın çevresi yağlarının tahliyesinde oldukça etkili. Aslında hayatımızın temel gereksinimlerinden biri olan nefes, doğru tüketildiğinde metabolizmanın kendini dengelemesine yardımcı oluyor.” dedi.

Merva Onur, sağlıklı kilo kaybı için diyet programları ve spor egzersizlerini tamamlayıcı olarak nefesin gücünden faydalanmanın önemine değindi. Nefes tedavisi ile bedeni ve zihni kontrol etmenin mümkün olduğunu söyleyen Onur, doğru nefesin hedef kiloya ulaşma süresini kısalttığını öne sürdü.

Süper beden için zihin berrak ve net olmalı


Zihinsel performans ile beden sağlığı ilişkisine dikkat çeken İyi Yaşam Uzmanı ve Nefes Terapisti Merva Onur sözlerine şöyle devam etti;“Atalarımız ne güzel dile getirmişler; sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Nefesimizi ne kadar doğru kullanabilirsek bedenimize o kadar fayda sağlayabiliriz. İyi titreşim, yüksek enerji ve süper beden için zihnin faaliyetlerinin berrak ve net olması çok önemlidir.”

Etkili nefes egzersizleri ile metabolizmayı hızlandırıcı etkisine dikkat çeken Merva Onur, stres yönetimi ve depresyon gibi çağın sorunlarına karşı adeta fiziksel ve zihinsel detoks yapıldığının altını çizdi. Bağışıklık sisteminin kuvvetli çalışması için de zihin dinginliği gerektiğini yineleyen Merva Onur, basit ama doğru nefes egzersizleri ile beden ve zihin sağlığının mümkün olduğunu sözlerine ekledi.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>