>

SAĞLIKLI YAŞAM

Regl Dönemindeki Ten Kokusu

Her kadının regl döneminde en nefret ettiği şeylerden birisi kendi teninin kokusudur.
 
   
 
 
     

Her kadının regl döneminde en nefret ettiği şeylerden birisi kendi teninin kokusudur. Regl’le birlikte kötü koktuğunu düşünür ve o dönem mümkün oldukça sevgilisine sokulmaz. Aslında en büyük hatayı o zaman yaparlar. Çünkü erkekler kadınların parfüm kokusunu değil, regl döneminde de olsa ten kokusuna bayılıyorlar…

Yapılan bir araştırma, kadınların her yıl karşı cinsi cezp etmek için parfüm ve losyonlara boşuna milyarlarca dolar harcadığını, kadının doğal kokusunun erkeğin ilgisini çekmek için en iyi yol olabileceğini ortaya çıkardı.

Araştırma, erkeklerdeki testosteron hormonunun, kadınların yumurtlama döneminin işaretlerine karşılık verdiğini gösterdi.

Yapılan iki ayrı çalışmada, kadınlara menstrüel döngülerinin çeşitli evreleri boyunca 3 gece tişörtler giydirildi ve katılımcı erkeklere, kadın katılımcıların giydiği, bazı erkeklere de kimsenin giymediği tişörtler koklatıldı.

EN ÇEKİCİ KOKU

Araştırmada, erkeklerden tişörtleri koklamadan önce ve kokladıktan sonra salya örnekleri alındı, yumurtlama döneminde kadınların giydiği tişörtleri koklayan erkeklerdeki testosteron seviyelerinin, yumurtlama döneminde olmayan ya da kimsenin giymediği tişörtleri koklayan erkeklerinkinden daha yüksek çıktığı tespit edildi.

Bilim adamları ayrıca, erkeklerin tişörtlerdeki kokuları çekiciliğine göre sıralandırırken, yumurtlama dönemindeki kadınlar tarafından giyilenleri en üst sıraya yerleştirdiklerini söyledi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>