>

KÜLTÜR-SANAT

Hangi Filmler Vizyona Giriyor!

Bu hafta Türkiye`deki sinemalarda 3`ü yerli 7 film vizyona girecek.
 
   
 
 
     

Oscar adayı "Çöküş" ve "Deney" gibi filmleriyle izleyicilerin beğenisini kazanan yönetmen Oliver Hirschbiegel'in son filmi "Hitler'e Suikast", 1939 yılında Hitler'e yapılan suikast girişimini konu alıyor.

Nazi dönemi Almanya'sında geçen film, yerleştirdiği bomba ile Adolf Hitler'i ve kurmaylarını havaya uçurmayı sadece 13 dakikayla kaçıran Georg Elser'in hikayesini anlatıyor.

Filmde, Christian Friedel, Katharina Schüttler, Burghart Klaubner ile Felix Eitner rol alıyor.

KARA BELA

Yönetmenliğini Burak Aksak'ın üstlendiği komedi filmi "Kara Bela"nın çekimleri İstanbul, Adana ve Gaziantep'te gerçekleştirildi.

Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil, Cihan Ercan, Tarık Ünlüoğlu, Erdal Tosun ve İştar Gökseven gibi ünlü isimlerin rol aldığı filmin konusu şöyle:

"Hayatı hep kuralına göre yaşamış Kudret'in düzeni sürpriz olaylarla tepetaklak olur. Çok sevdiği arabasına atlayıp Gaziantep'e doğru yola çıkan Kudret hem gider, hem yeni arkadaşlar edinir. Kudret yüzlerce kilometre sonunda dostluğun önemini keşfedecek ve kuralsız yaşamın keyfini öğrenecektir."

EVEREST

İzlandalı yönetmen Baltasar Kormakur'un yönettiği filmin başrollerini, Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Robin Wright, Keira Knightley, Emily Watson ile Jake Gyllenhaal paylaşıyor.

Everest Dağı'nda 1996'da yaşanan facianın üç boyutlu karşılığını anlatan filmin konusu kısaca şöyle:

"Dünyanın en yüksek dağının zirvesine ulaşma çabasından ilham alan film, insanlığın karşılaştığı en sert kar fırtınalarından biriyle, sınırlarının ötesinde zorlanan iki farklı seferin şaşırtıcı yolculuğunu anlatıyor. Hayat boyu süren tutkuları nefes kesen bir yaşam mücadelesine dönüşürken gezegenin en acımasız doğa gücüyle azimleri sınanan dağcılar, imkansıza yakın çeşitli doğal engellerle karşılaşacaklar."

CAN TERTİP


Burak Kuka'nın yönettiği filmde, Ümit Erdim, Volkan Demirok, Tuğba Özerk ile Cengiz Küçükayvaz rol alıyor.

Film, hayatını aylaklıkla geçiren Şakir ve tek hayali askerlik yapmak olan İlyas'ın askerden kaçarak İstanbul'a gidişini konu ediyor.

GURULDUYAN KALPLER

Altın Portakal ödüllü yönetmen Ömer Uğur'un yeni filmi, "sokaktaki adam"ın modern sanat eseriyle ilişkisini, koşturmacası ve gülmecesi bol bir aksiyonla anlatıyor.

Senaryosunu Caner Güler'in yazdığı filmde Necip Memili, Algı Eke, Devin Özgür Çınar, Fırat Tanış ve Tanju Tuncel gibi isimler oynadı.

LABİRENT: ALEY DENEYLERİ

Genç yönetmen Wes Ball'ın yönettiği filmde, Dylan O'Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie Sangster ile Nathalie Emmanuel başrolleri paylaşıyor.

Bilim kurgu ve aksiyon sevenlerin ilgisini çekmeyi hedefleyen filmin konusu kısaca şöyle:

"Thomas ve Kayranlı dostları şimdiye kadar ki en zorlu mücadelelerini vererek, İSYAN olarak bilinen gizemli ve güçlü organizasyon hakkında ipuculara ulaşmak zorunda. Yolculukları onları, tahmin edilemez engellerle dolu ıssız topraklara götürür. Kayranlılar, direnişçilerle birlikte İSYAN'ın üstesinden gelmeli ve şok edici planlarını açığa çıkarmalıdır."

SİCARİO


Kanadalı başarılı yönetmen Denis Villeneuve'nin yeni filmi, entrika, yozlaşmış ve ahlaki kargaşayla dolu sınırda geçen uyuşturucu savaşının hikayesini ele alıyor.

Taylor Sheridan'ın senaryosunu yazdığı filmde, Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin ile Jon Bernthal rol alıyor.


 

Etiketler: Vizyon, Sinema, Everest, Film
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>