>

SAĞLIKLI YAŞAM

Libido Katillerini Öğrenme Zamanı

Arzularınızı canlı ve sıcak tutmak için yapmanız gerekenler...
 
   
 
 
     

Kadınlar genelde, her şeyi mükemmel yapmak arzusunda olan kişiler ve üstlenmek zorunda oldukları görevler karşısında kendilerini kaybetmiş haldeler. Bu kadınlar, aslında hayatın getirdiği yükümlülükler nedeniyle, bu tür bir soğuma yaşadıkları dönemlerde, eşlerini de suçlu görme eğiliminde olabiliyorlar. Bu etkenler, libidoyu yok edici faktörler olarak karşımıza çıkıyor ve bir anda kendinizi cinsellikten tamamıyla kopmuş bulabiliyorsunuz.

İŞTE, BU SORUNU ÖNCEDEN TESPİT ETMEK, ARZULARINIZI CANLI VE SICAK TUTMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER...

STRES


Stres, libidonun en tehlikeli düşmanıdır. Çünkü stres, cinsel isteği tetikleyen östrojen hormonu üretimini engelleyen kortizol hormonu seviyesini yükseltiyor. Konu ister ofiste yaşadığınız patron stresi, ister bir ilişki yüzünden yaşadığınız stres veya çektiğiniz para sıkıntısı olsun, tüm bu sebepler libidonuzun uykuya yatmasına yol açabilir.

FAZLA MİKTARDA ALKOL

Çılgınca partiler, su gibi akan içki ve saatler süren seks üçgeni, bir efsaneden öteye geçemiyor. Az miktarda alkol cinsel bölgelere doğru kan akısını hızlandırıp sizi hassaslaştırıyor ancak fazla miktarda alkol tüketimi, östrojeni yok ettiği için libidoyu bastırıyor.

REÇETELİ İLAÇLAR

Doğum kontrol hapları, bir yandan hamile kalma korkusundan uzak bir cinsel yasanı sunarken, diğer yandan da 71 yaşında bir rahibenin libido seviyesine sahip olmanıza neden olabilir. Ağızdan alınan doğum kontrol ilaçlarının, libidoyu azalttıkları bilinen bir yan etkidir. Aynı zamanda, bu ilaçlar, cinsel bölgedeki kan dolaşımını ve duyarlılığı tetikleyen testosteron seviyesine de etki edebilir.

MONOTON İLİŞKİ

Kadınlar cinselliğe olan ilgilerini, fiziksel ve duygusal nedenlerle kaybedebiliyor. Libido hâlâ çözülmeyi bekleyen bir sır olarak duruyor ama kadınların libidolarını yüksek tutabilmek için zihinsel olarak da cezp edilmeye ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Yani, cinsel yaşamınız heyecanını kaybetmişse, içinizde hâlâ bir önceki kavganızdan dolayı kızgınlık kalmışsa veya erkek arkadaşınız evi sürekli dağıttığı için ona sinirleniyorsanız, bu durum cinsel isteğinizi etkileyecektir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>