>

SAĞLIKLI YAŞAM

Ruhunuz ve Vücudunuzu Ödüllendirin

Sevgililer gününde sürprizleri unutun. Bu sene, en güzel sevgililer günü hediyesini siz kendinize vereceksiniz.
 
   
 
 
     

KALBİNİZİN SAĞLAM OLDUĞUNA EMİN OLUN

O gün her yerde kalp pastalar, kalpli kartlar, hediyeler varken, yaşamın en önemli parçası olan kendi kalbinizi neden kontrol ettirmiyor ve o’na hak ettiğinden daha fazlasını vermiyorsunuz? Kalbin en büyük düşmanı sigarayı en azından o gün içmeyebilirsiniz ya da yemeğinizde kullandığınız tuzun miktarını biraz olsun azaltabilirsiniz. Ayrıca sporun kalp sağlığınız için çok faydalı olduğunu da unutmayın ve hiç olmazsa 14 Şubat günü, güne daha sağlıklı ve dinç başlayın!

REGL SANCILARINA SAVAŞ AÇIN

Regl olduğunuz dönemlerde sancılarınız çok mu artıyor? O zaman size yoga yapmanızı öneriyoruz. Yoga hareketleri özellikle eklem ve kas ağrılarına çok iyi geliyor. Ağrılarınızla savaşmaya özellikle timsah yatışıyla başlayabilirsiniz. Timsah yatışında , kollarınızı iki yana açarak, karın üstüne yatmalısınız. Yüzünüzü ve boynunuzu rahat ettirmek için yastık koyarak destek alabilirsiniz. İlk önce derin bir nefes alın ve içinize çekin, daha sonra nefesinizi dışarı bırakırken, kalça ve dizlerinizi gevşetin. Bu hareketi birkaç kez tekrarlayın.

KENDİNİZİ KIŞ UYKUSUNA KAPTIRMAYIN

Şubat ayı sevgi ve mutluluk ayı olsa da, kış soğuklarının en yoğun olduğu aylardan biridir. Uzmanlara göre kadınların %75’i kış aylarında daha depresif ve mutsuz oluyormuş. Güneş enerjisinden uzak olmak ise bazı kadınlarda ters etki yaparak hormonal dengelerinin zarar görmesine neden oluyormuş. Uzmanlar böyle durumlarda, gün içinde yürüyüş yapmanın, evde yapılan egzersizin ve 30 dk. ışığa yakın bir mesafede oturmanın kışın rehavetine karşı iyi bir terapi olacağını söylüyorlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>