>

SAĞLIKLI YAŞAM

Soğuk Havaların Tetiklediği 3 Ağrı

Bir çok kişi bel, sırt ve boyun ağrısı çekmektedir.
 
   
 
 
     

Bu ağrılar soğuk havalarda artış göstermektedir. Kronikleşmiş ve tekrarlayıcı omurga problemleri kişilerin hayatını çekilmez hale getirebiliyor.Kişilerin günlük yaşam kalitesini iyice düşüren bu sorunlar özellikle soğuk havalarda (sonbahar ve kış aylarında)artış gösteriyor.

Bel,boyun ve sırt ağrılarının kronikleşmesinin bir çok sebebi (Disklerde yıpranma,sinir sıkışmaları gibi..)olabiliyor..Kronikleşen bu ağrılar soğuk havalarla tetikleniyor ve bir sorun yokken ağrılar tekrar kendini göstermeye başlıyor.Bunun sonucunda kişiler de hareket kısıtlılığı,tutukluk,kola ve bacağa yayılan ağrı ve uyuşmalar meydana geliyor.

Omurga sıcak ortamlarda daha rahat ettiği için soğuk ortamlar spazmları,gerginliği ve hareket yeteneğini kısıtlıyor, buna bağlı olarak da omurganın direnci azalıyor.Sıcak ortamlarda kaslar daha gevşiyor,omurga hareketleri de bu nedenle kolaylaşıyor.

'' Omurga sağlığınızı korumak adına;Fazla kilolardan kurtulun,sigaradan uzak durun,çok ağır yükleri kaldırmaktan kaçının,egzersiz yapmayı ihmal etmeyin,hareketsiz yaşamdan uzak durun,uzun süre aynı pozisyonda kalmayın,soğuk havalarda araba camından rüzgar almayın,bir eşyayı alırken ona doğru uzanmayın ve yumuşak, alçak ve derin koltuklarda oturmayı tercih etmeyin.''
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>