>

SAĞLIKLI YAŞAM

Su İç Mutlu Yaşa

İşte su içmenin yararları…
 
   
 
 
     

Herhangi bir sağlık problemi olmayan insanlarda vücudun en az %50si sudan oluşuyor. Vücut, hayat fonksiyonlarının devam edebilmesi için en gerekli madde. İnsan, yemek yemeden birkaç hafta yaşayabilir ancak su içmeden geçirebileceği süre 2 – 3 gün kadardır.

Günlük tüketilmesi gereken suyun altında su tüketenlerde hafıza bozuklukları, odaklanamama gibi rahatsızlıklar baş gösterebilir. Sürekli yorgunluktan şikayet edenlerin çok büyük bir çoğunluğu günlük su tüketimine dikkat etmezler ve hücreler su olmadığı için enerji üretemediklerinden yorgun hissederler.

Su tüketiminin yeterli olmaması halinde, karaciğer böbreğin görevini üstlenir ve asık görevi olan yağ yakma işini ihmal ettiği için kilo alma durumu gözlenebilir. Vücudun direncini arttırabilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlü olabilmesi için su tüketimi çok önemli ve gereklidir.

Susamayı beklemeden sık sık su içmelisiniz. Eğer idrarınız koyu sarı renkliyse yeterince su tüketmiyorsunuz demektir. Bu durum geçinceye kadar günlük tüketmeniz gereken miktarın iki katını tüketin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>