>

SAĞLIKLI YAŞAM

Ter Kokusundan Nefret Ediyorum

Doğal bitkilerle istenmeyen ter kokusunu önleyebilirsiniz.
 
   
 
 
     

Özellik yaz aylarında herkesin derdi, bitmek bilmeyen ter kokusudur. Bu sevimsiz kokuya son verebilecek bitkisel çözüm yollarını sizler için hazırladık.

DOĞAL BİTKİLERLE İSTENMEYEN TER KOKUSUNU ÖNLEYEBİLİRSİNİZ.

Çoğu vücut kokusunu gidericiler kokuyu gizlemeye terlemeyi azaltmaya ve nemle dost olan bakterilerden cildi korumaya çalışır. Bununla beraber ter kokmaz koltuk altlarında ve genital bölgelerde bulunan ter bezleri tarafından üretilen ter protein ve yağlı mineraller yayar kokuya neden olan bakterilerin gelişmesine yardımcı olur.

Deodorantlı sabunlarla yıkanmak ciltteki hemen hemen tüm bakterileri uzaklaştırır. Koku önleyiciler ve deodorantlar da etkilidir ancak koltuk altını tahriş edebilir.

Karbonhidrat ya da mısır ununu terleyen bölgeleriniz için deneyebilirsiniz. Her iki toz da nemi emer ana antiperspirant değildir. Karbonat ortalama bir antiseptik ve koku gidericidir.

ADAÇAYI:


Bu bitki oldukça popüler bir ter önleyicidir. Adaçayı yağı tentür ve çay poşetleri kolay bulunur. Tentür ile sulandırılmış yağı yüz ve genital bölgeleriniz hariç terleyen bölgelerinize doğrudan sürün. Çay olarak da içebilir ya da terleyen bölgelerinizi bununla yıkayabilirsiniz. Hamile kadın lar çayını içmemeli ya da tentür kullanmamalı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>