>

SAĞLIKLI YAŞAM

Ter Kokusuyla Başa Çıkmanın Yolları

Aniden bastıran sıcaklar hepimizi bunalttı!... Peki terlemeyi nasıl engelleyeceğiz?
 
   
 
 
     

Ter aslında vücuttaki toksinleri atmamız açısından çok faydalı, ancak ter kokusu büyük bir sorun. Gerek sosyal yaşantımızda gerekse iş yaşantımızda hiç istenmeyen durumlara yol açan ter kokusundan kaçınmanın en garantili yolu temizlik. İşte size bu istenmeyen kokuyla ve dolayısıyla durumlarla başa çıkmanın yolları:

Mümkün olduğunca sık duş alın, banyo yapın. Sabahları yarım saat önce kalkıp, evden çıkmadan duş almak gün boyu hem serinlik ve tazelik içinde olmanızı hem de terlemeniz durumunda terinizin kokmamasını sağlayacaktır. Her gün saçlarınızı yıkamak istemiyorsanız saçlarınızı bir bone yardımıyla toplayıp sadece vücudunuzu yıkayabilirsiniz.

Koltuk altındaki tüyler, hem kötü koku kaynağıdır, hem de bakterilerin çoğalması için çok uygun bir ortam yaratır. Bu yüzden koltuk altı tüylerinizi fazla uzatmadan temizleyin.

Alkolsüz ve hafif parfümleri tercih edin. Ağır ve baharatlı kokular, ter kokusuyla birleşince çok ağır bir hal alabilir.

Bol bol su için. Su, daha fazla terletmez mi diyeceksiniz, ama su terinizin kötü kokmasını engeller.

Yazın beslenme de çok önemli bir konudur. Mümkün olduğunca hafif besinler alın, sindirimi kolay yiyecekler ve sıvıları tercih edin.

Giyiminize dikkat edin. Giyecek seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, naylon, polyester gibi sentetik dokulu ve vücudu tamamen saran likralı giyeceklerden kaçınmaktır. Bunların yerine derinizin nefes almasını kolaylaştıracak daha bol kesimli, pamuk, keten dokulu kumaşlardan yapılmış giysiler tercih edin ve açık renkler kullanın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>