>

SAĞLIKLI YAŞAM

Uçuş Korkusundan Kurtulmak Mümkün

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, hayatımızı etkileyen önemli bir soruna çare buluyor.
 
   
 
 
     

DBE’nin gelenekselleşen Bilgi Paylaşım Toplantıları kapsamında “Uçuş Korkusu ile Baş Etme” 30 Kasım Salı günü saat 16.00 ve 17.30 arasında, DBE Eğitim Salonları-Nişantaşı’nda gerçekleşecek.

Uçuş korkusunun ne olduğu, hayatımıza getirdiği zorluklar, sebepleri ve tedavi yöntemlerinin neler olduğu konusunun ele alınacağı toplantıya katılım ücretsiz.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’de, birey ve kurumlara yönelik, değerlendirme, değişim ve gelişim alanlarında danışmanlık yapan ve eğitim programları oluşturan DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, 25 yıllık birikimiyle herkesin gereksinimine yönelik eğitim çalışmalarına farklı programlarla devam ediyor.DBE, bu kez de “Uçuş Korkusu ile Baş Etme” toplantısında, genel olarak yaşamımızı etkileyen çeşitli korkulara değinerek, uçuş korkusu ve uçuş korkusu ile baş edebilme yöntemleri hakkında bilgi veriyor.

Bu toplantıda, "uçuş korkusu"nun gerisinde yatan ve her insanın bilinç altında yer alan ölüm korkusu, yalnızlık korkusu, çaresizlik gibi travmatik deneyimlerin tetiklenmesi durumları incelenerek, uçuş korkusunu tetikleyen nedenler, hayatımıza getirdiği zorluklar, tedavi yöntemleri ve kişinin kendine yardım teknikleri üzerinde durulacak. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün Uçuş Korkusu Eğitimi, Yetişkin ve Aile Psikolojik Danışmanlık Merkezi‘nden Uzman Psikolog Asena Yurtsever tarafından verilecek.

Konu ve katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için: 0212 233 01 10 / 212 mtekin@dbe.com.tr;


Web: www.dbe.com.trDBE DAVRANIŞ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ HAKKINDA

Bireylere ve kurumlara değerlendirme, değişim ve gelişim süreçlerinde, pozitif psikoloji çerçevesinde, çocuk ve genç ve yetişkinlere bireysel terapi, kurumlara danışmanlık ve eğitim hizmetleri verir. DBE, psikoloji mesleğinin Türkiye'de gelişimi doğrultusunda, araştırmalar yapar, sistem kurar, uzmanlara özel ve halka açık eğitim programları oluşturur.

Psikolog Emre Konuk tarafından kurulan Enstitü, terapistler ve kurumsal danışmanlardan oluşan geniş uzman kadrosuyla çeyrek asırdır bireylere ve kurumlara psikolojik değerlendirme, değişim ve gelişim alanında hizmet vermektedir:

DBE Psikolojik Danışmanlık Merkezleri:
DBE Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi
DBE Yetişkin ve Aile Psikolojik Danışmanlık Merkezi
DBE Psikolojik Travma Merkezi

DBE Kurumsal Gelişim Merkezi:
Ölçme-değerlendirme Araçları ve Uygulamaları
Kişisel ve Kurumsal Gelişim Programları
Yetkinlik Değerlendirme ve Yetenek Yönetimi
Eğitimler

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>