>

SAĞLIKLI YAŞAM

Uyku pozisyonunuzun bir anlamı var...

Surrey Üniversitesi profesörlerinden Chris Idzikowski, altı uyuma pozisyonu olduğunu ve bunların anlamlarını ortaya çıkardı.
 
   
 
 
     
Büyük bir otel zincirinin müşterilerini daha iyi ağırlamak için yaptırdığı araştırmayı yürüten Idzikowski, en popüler pozisyonun cenin pozisyonu olduğunu ve kadınların yüzde 51'inin bu şekilde yatmayı tercih ettiğini saptadı.

Araştırma göre, cenin pozisyonunda uyumayı seven kişiler daha çok utangaç ve duygusal yönü ağır basan insanlar olarak belirtilirken; asker pozisyonu olarak tabir edilen, sırtüstü halde kollar yanlarda açık uyuyanlar ise sessiz ve ağzı sıkı karakterler olarak görülüyor.

Idzikowski'nin araştırmasında, yan yatar pozisyonda ayaklarını ve kollarını aşağı doğru uzatanlar, sosyal ve çevresiyle kolay iletişim kurabilen karakterler olurken, avuçlar yukarıya doğru açıksa, kişi daha şüpheci bir karaktere sahip olduğu saptanıyor. Sırt üstü pozisyonunda uzanıp kol ve bacaklarını olabildiğince uzatarak uyuyanlar, kulakları hassas olup, çevresindekileri iyi dinleyen ve takip eden kişilikler olarak göze çarpıyor.

Araştırmaya göre en nadir görülen karakterler ise, karnın üzerine yatıp, ellerini başın yanlarına koyanlar olarak bildirildi. Bu kişilerin karakterleri başkalarıyla birlikte olmayı seven, sıcak kanlı ve girişken insanlar olarak belirtiliyor.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>