>

SAĞLIKLI YAŞAM

Vajinada Deformasyona Yol Açan Nedenler

Doğum, aşırı kilo, menopoz, vajinada deformasyona yol açabiliyor. Peki belirtileri neler?
 
   
 
 
     

Doğum, aşırı kilo, menopoz, vajinada deformasyona yol açabiliyor. Bu da idrar-dışkı tutamama ve sekste haz kaybı gibi sorunlar doğuruyor.

DOĞUM ÖNEMLİ NEDEN

Bu kemik yapının arasında bağ dokular var. Bağ dokuların arası da kaslarla örülmüş. İç organların tüm basıncını, yanlara vererek tutan pelvis, organların aşağı sarkmasını engelliyor. Ancak doğum, menopoz, aşırı kilo gibi durumlarda vajina deformasyona uğrayarak bollaşıyor. Bu, hem cinsel konfor kaybına, hem de iç organların sarkmasına neden oluyor. Dolayısıyla başka rahatsızlıklar da meydana geliyor.

RAHİM DE MESANE DE SARKIYOR

Bu, yalnızca doğum yapmış kadınların sorunları değil. Aynı zamanda menopoza giren kadınlarda ve aşırı kilolu kadınlarda da vajina esnekliğini kaybederek, zamanla bollaşıyor. Bu da beraberinde pek çok sorunu getiriyor.

SORUNLAR İSE KISACA ŞÖYLE SIRALANIYOR:

- Cinsel ilişkiden haz alamama -ki bu, çok önemli bir sorun-, ileri yaşlarda bollaşan vajinanın iç organları tutamaması nedeniyle mesanede ve rahimde sarkma.

- Buna bağlı olarak da idrarı, zaman zaman doğum esnasında anüse kadar oluşan yırtıklar nedeniyle dışkıyı tutamama gibi problemler ortaya çıkıyor. Takdir edersiniz ki bunlar da önemli sorunlar.

BELİRTİLER


- Bel ve kasık ağrıları
- Cinsel ilişkiden zevke alamama
- Akıntı
- İleri yaşlarda idrar, gaz ve dışkı tutamama
- Sinirlilik ve yorgunluk hali

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>