>

SAĞLIKLI YAŞAM

Yağlara Soğuk Lifting Mucizesi

Diyet ve düzenli spora rağmen bölgesel yağlardan kurtulamıyorsanız bu haberimiz size özel...
 
   
 
 
     

Yapılan diyetler ve düzenli spora rağmen bölgesel yağlardan kurtulamayanların sorunları artık daha zahmetsiz bir şekilde çözülebilecek.

Yılların getirdiği yüz - vücuttaki gevşeklik ve sarkmalar, cilt gençleştirme ile selülit tedavisi başta olmak üzere bir çok sorundan Soğuk Lifting tekniği ile çözülebiliyor.

Soğuk liftin ile vücuttaki yağ hacmini azaltıp, şekillendirmede daha uzun ömürlü sonuçlar elde ediyor.

Kilo vermek için çoğu zaman yapılan diyetler ve uygulamalar sadece yağ hücrelerinin hücresel hacmi etkilenir. Yağ dokusunun üretimi yağ hücresi sayısına bağlı olduğundan, yağ dokusu miktarı düşükse, aynı kiloyu korumak oldukça zor olur. Bu da diyetle yağ dokusundaki azalma bir artıp bir azalma şeklinde kendini gösterir. Bölgesel yağlanma sıklıkla, armut tipli veya dengeli tipli vücutlarda daha çok görülür. Bölgesel yağlanmayla beraber dolaşım bozuklukları varsa yağ hücrelerindeki yıkılan yağlar ve toksik maddelerin sağlıklı şekilde dışarı atılmasını engeller. Böylece yağ hücrelerinin içinde yağlar daha da yoğunlaşarak artar. Bu kısır döngü yağ hücrelerinin dağılarak hücreler arası alanda artması ve bağ dokusundaki elastik liflerin azalıp, sert yapıdaki kollajenin artmasına yol açar. Beraberinde ödem de görülmeye başlar. Bu tablo diyetten fayda görmeyi daha da zorlaştırır. Sıklıkla bu tablo selüliti beraberinde getirir. Tiroid bezinin az çalışması sonucu bağ dokusu elementlerinin konsantrasyonunda değişiklikler olur ki, bu hormonal olarak da diyetten başarı elde etmeyi etkisiz kılar.

Vücut ağırlığının yüzde 20’sini oluşturan yağ dokusunun miktari cinsiyet, spor aktiviteleri, beslenme, stres ve genetik gibi faktörlerden dolayı değişkenlik gösterdiğini belirten uzmanlar, yağ dokusuna etki eden iki hormonun ise adrenalin ve insülin olduğunu söyledi.

Bu tarz yağlanma diyetle ortadan kalkması mümkün değildir. Bölgesel olarak yağ hücrelerinin yapısından dolayı adrenalin karında yağ yıkımını daha kolaylaştırırken, bacaklarda yağ depolanmasını arttırmaktadır. Bu nedenle son yapılan çalışmalar bu dengenin kırılarak, yağ yıkımının sağlanması ve kilo verdilirmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Sigara, dolaşım bozuklukları ve karaciğer fonksiyon bozuklukları vücuttan toksik maddelerin atılmasını engellerken, yağ hücreleri içinde yağ birikimini hızlandırmakta, hücreler arası boşlukta sıvı birikimini arttırmaktadır. Bu kısır döngü şeklinde birbirini etkileyerek daha da kötü hale getirmektedir.

Bölgesel yağlanmayla beraber sıklıkla görülen çatlaklar, ergenlik, hamilelik, menapoz, aşırı gerim hareketleri, hızlı yağlanma ve kilo alımına bağlı olarak ortaya çıkar. Kilo alma ve hamilelik çatlakları birbirine benzer olup, daha çok karın, göğüs, kalça, popo ve uylukta görülür ki, bölgesel yağlanmanın en sık görüldüğü yerlerle paralellik gösterir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>