>

SAĞLIKLI YAŞAM

Yaşlılığın İlk Sinyalleri

Göz etrafındaki küçük kırışıklılar ve alın bölgesinde beliren ince çizgiler... İşte yaşlılığın ilk sinyalleri!
 
   
 
 
     

CİLDİN ERKEN YAŞLANMASINDAN HANGİ ETKENLER ÖNEM TAŞIYOR?

En kötü hasarlar UV ışınlarıyla ortaya çıkıyor. Güneş banyoları ve solaryumlar cilt porlarının genişlemesine ve yüzeyinin kalınlaşmasına neden oluyor. Burun kenarlarında ve yanaklarda çatlayan kılcal damarlar görülmeye başlıyor. Çizgiler ciltte iyice belirginleşiyor. Tüm bu cilt hasarları kalıcı yer ediyor ve cilt yüzeyinde tedavisi mümkün olmayacak bir görünüm yaratıyor.

VİTAMİNSİZLİK CİLDİN YAŞLANMASINA NEDEN OLUYOR MU?

Tek yönlü beslenme ya da eksiklikler kendini cildin hassasiyeti ve sorunlu oluşuyla gösterir. Cilt solgun görünür ve elastikiyetini kaybeder. Dudak kenarlarında çizgiler oluşur.

BAKIMLA CİLT YAŞLILIĞI ÖNLENEBİLİR Mİ?

Bir yere kadar evet. Belirgin olan cildin doğal hidrolipit örtüsünü korumaktır. Alkollü tonikler gibi sert temizleme ürünleri kullanmamak gerekiyor. Ayrıca cildin doğal koruma bariyeri bileşiminde yeterli nem barındıran kremlerle desteklenebilir.

KREMLER ALINDAKİ MİNİK KIRIŞIKLIKLARI DA GİDERİYOR MU?

Hayır. O Bildiğimiz minik kırışıklıkları kkolay kolay kremle yok edemiyor. En iyi sonucun botoks yöntemi uygulanarak elde edildiği söyleniyor. Sinir uçlarına enjekte edilen zehir yüz kaslarını altı ila sekiz ay boyunca etkisiz hale getiriyor. Burada önemli olan uzman bir doktorun kontrolünde bu işlemleri yaptırmak. Bu tekniklerde uygulanan karışımın dozu ve istenen kasa ulaşması önem taşıyor.

HORMONLAR CİLDİ GENÇLEŞTİRİR VE GÖRÜNÜMÜ DÜZELTEBİLİR Mİ?

Hormon kremlerinin ciltteki kolajen oluşumunu harekete geçirdiğini ve gençleştirdiğini biliyoruz. Ama bilinmesi gereken hormon kozmetiklerinin her zaman kana karışıyor olması. Bu durumda doz aşımı bazı yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>