>

TATİL

2015’in Turizm Trendi

Seyahat planları aylar öncesinden yapılıyor, 3-4 günlük yurtdışı tatillerine gidiliyor.
 
   
 
 
     

Aylar öncesinden uçak biletini alıp seyahati planlamak ve kısa süreli yurtdışı tatillerine çıkmak bu yılın seyahat trendlerinin başında geliyor. Özellikle çalışan kesim, havayolu firmalarının uygun fiyatlı kampanyaları sayesinde 50 Euro’dan başlayan fiyatlarla biletlerini satın alıp, aylar öncesinden 3-4 günlük yurtdışı seyahatleri planlayabiliyorlar. Bu kısa süreli tatil planlarında, uygun fiyatlı uçak biletlerinin yanı sıra bu yılki resmi tatillerin de büyük etkisi bulunuyor. Ayrıca araştırmaya göre, yurtdışı seyahati için lokasyon tercihlerinde, Napoli, Lyon, Valensiya, Amsterdam ve Edinburgh’ün de popülaritesi hızla artıyor.

Son dönemlerde birçok kişi seyahat planlarını en az 6-7 ay önceden tamamlıyor, uçak biletlerini satın alıyor ve heyecanla tatil gününün yaklaşmasını bekliyorlar. Bu durumun yılın seyahat trendlerinin başında geldiğini belirten tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, havayolu firmalarının uygun fiyatlı kampanyalar uygulamasının ve bu yılki resmi tatillerin bu trendde büyük etkisi olduğunu belirtti.

Koray Küçükyılmaz, seyahat tutkunlarının çoğunluğunun, özellikle yurtdışı tatilleri için 6-7 ay önceden biletlerini aldıklarını, 3-4 günlük yakın lokasyon tatillerini ya da 3 aylık uzun seyahatleri tercih ettiklerini belirtti. Konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Birçok tatilci artık havayolu firmalarının uygun fiyatlı kampanyalarını takip ediyor ve seyahatlerini aylar öncesinden planlıyorlar. Bu doğrultuda, 50 Euro’dan başlayan uçak bileti ve gecelik 15 Euro’dan başlayan konaklama seçenekleriyle tatil yapma fırsatını yakalayabiliyorlar. Tüm bunların yanı sıra, kısa süreli tatil planlarında bu yılki resmi tatillerin de büyük etkisi bulunuyor. 23 Nisan perşembeye, 1 Mayıs cuma gününe, 19 Mayıs ise salıya denk geliyor. Çalışanlar bu tatilleri yıllık izinleriyle birleştirerek tatil planları yapmayı tercih edebiliyorlar. Ayrıca son zamanlarda, özellikle yurtdışı tatillerinde bazı destinasyonların tercih edilirliği yükseliş gösteriyor. Roma ve Paris liderliğini korurken, Napoli, Lyon, Valensiya, Amsterdam ve Edinburgh gibi lokasyonların da popülaritesi hızla artıyor.”


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>