>

TATİL

Tatilciler Uzun Bayram Tatilinde En Çok Uzakdoğu ve Amerika`yı Tercih Ediyor

Son zamanların en uzun tatili çok yakında...
 
   
 
 
     

Yıllık izinlerini yaklaşan Kurban Bayramı ve 29 Ekim tatiliyle birleştiren çalışanlar, yaklaşık 18 gün tatile çıkmaya hazırlanıyorlar. Uzun süreli bu tatilde yurtdışına gitmek isteyen tatilciler, uzak ülkeleri tercih ediyorlar. Tatilsepeti.com’un yaptığı sosyal medya araştırmasına göre, tatilcilerin bu dönemde gitmek istedikleri lokasyonlar listesinin ilk sırasında yüzde 31’lik oy oranıyla Phuket, Pattaya gibi Uzak Doğu ülkeleri yer alırken, ikinci sırada yüzde 18’lik oy oranıyla Amerika bulunuyor. Tatilsepeti.com’un yaptığı araştırmaya bakıldığında ayrıca, Avrupa’ya olan ilginin de devam ettiği görülüyor. Bu uzun tatil fırsatı sayesinde tatilciler, hayal ettikleri tüm lokasyonları görebilme şansını yakalayabiliyorlar.

Kurban Bayramı’nı ve 29 Ekim tatilini yıllık izinleriyle birleştiren çalışanlar bu yıl 18 günlük uzun bir tatile çıkıyorlar. Tatilsepeti.com’un yaptığı araştırmaya göre, bu uzun tatil fırsatını değerlendirmek isteyen tatilciler şimdiden planlarını yapmaya başladı. Bu dönemde yurtdışına tatile gitmek isteyenler, uzak ülkeleri tercih ediyorlar. Tatilsepeti.com’un yaptığı sosyal medya araştırmasına göre, bu uzun tatilde en çok gidilmek istenen lokasyonlar listesinin ilk sırasında, egzotik bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin favorilerinden olan Phuket, Pattaya gibi Uzak Doğu ülkeleri bulunuyor. İkinci sırada ise, gökdelenleri, alışveriş merkezleri ve müzeleriyle çalışan kesimin favori destinasyonlarından olan Amerika yer alıyor. Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, Avrupa’ya olan ilginin de devam ettiğini, Kurban Bayramı tatili için Avrupa’yı tercih eden kişilerin en çok, gezilecek yerleri, müzeleri, kültürel ve sanatsal faaliyetleri ile ünlü Barselona, Paris, Roma ve Viyana’ya gitmek istediklerini belirtti.

Tatilsepeti.com’un yaptığı araştırmaya bakıldığında ayrıca, çocuklu ailelerin ve Kurban Bayramı tatilini yıllık izinleriyle birleştiremeyen tatilcilerin genellikle yurtiçinde tatili tercih ettiği, en çok Fethiye’ye gitmeyi istedikleri görülüyor. Yüzde 33’lük en yüksek oy oranıyla Fethiye’nin ilk sırada bulunduğu yurtiçindeki tatil tercihleri listesinde ikinci sırayı ise yüzde 27’lik oy oranı ile KKTC alıyor.

Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, Uzak Doğu ve Amerika turlarının günlük ortalama fiyatının 500-700 TL arasında değiştiğini, Avrupa turlarının ise ortalama fiyatının günlük 260 TL olduğunu söyledi. Ayrıca, Tatilsepeti.com’da Kurban Bayramı’na özel yüzde 30’a varan indirimlerin devam ettiğini vurgulayan Karayal, tatilcilerin doluluk nedeniyle problem yaşamamaları için rezervasyonlarını son dakikaya bırakmamalarını tavsiye etti.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>