>

TEKNOLOJİ

Figure Of Now

artnivo.com`da Yeni Online Sergi…
 
   
 
 
     

artnivo.com'un ikinci küratöryel online sergisi 8 Ağustos - 15 Eylül tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor. Çağdaş sanata bir tıkla ulaşma imkanı sunan artnivo.com'un, ülkemiz sanat ortamına getirdiği bir yenilik de online platformda sergi gezme imkanı yaratması. artnivo.com'un bu projesi kapsamında genç küratör Özlem Ünsal, 13 sanatçının işlerinin yer aldığı 'Figure of Now' adlı sergiyi kurguladı.

artnivo.com'un Özlem Ünsal tarafından kürate edilen ikinci online sergisi bugünün sanatında figürün ele alış biçimine odaklanıyor. Farklı teknikler ve farklı konular seçmelerine rağmen artnivo sanatçılarının figürü işleyiş biçimlerini inceleme ve kıyaslama fırsatına sahip olduğumuz bu küratöryel sergide Burak Ata, Burak Dak, İnci Eviner, Özge Enginöz, Eylül Ceren Ersöz, Gülsün Karamustafa, Alican Leblebici, Erdal İnci, Gözde Türkkan, Özer Toraman, Sabo ve Zeynep Beler yer alıyor.

Farklı kuşaklardan gelen sanatçıların bazıları oldukça genç, bazıları ise ülkemiz çağdaş sanatının önde gelen isimleri arasında yer alıyor ama ortak noktaları hepsinin kendine has bir üsluba sahip olması ve 'figür'ün çalışmalarının tümünde ana öge olarak karşımıza çıkması... ''Figure of Now'' adlı seçkide figürün kullanış biçimi ele alınıyor. Seçkide dikkat çeken birkaç unsur söz konusu; birincisi sanatçıların figürden vazgeçmezken teknik olarak video, yağlıboya, fotoğraf, baskı, kolaj gibi farklı ve yenilikçi medyumlara başvurmaları, ikincisi her sanatçının figürü kişisel bakış açısıyla işinde konumlandırışı, üçüncüsü ise figürle mekanın ilişkisi veya ilişkisizliği...

Serginin küratörlüğünü üstlenen Özlem Ünsal projenin içeriğini ve çıkış noktasını şu cümlelerle açıklıyor; ''Bugünün sanatçıları, yüzlerce yıldır plastik sanatlara konu olmuş figürden vazgeçmeden yeniden ve yeniden yorumlayarak, sorgulayarak, formlarına hükmederek kullanmaya devam ediyorlar... Güncel sanatta figür nasıl olmalı?... Bu soruya sanatçılar da, izleyici de sıkılmadan cevap aramaya devam edecek gibi görünüyor. Bu arayış 'Figure of Now' adlı online serginin çıkış noktasını oluşturuyor ve soruyu yineliyor. ''

artnivo.com bünyesine yeni eklenen sanatçılar ve yeni işlerle daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflerken online sergi projelerine de aralıksız olarak devam etmeyi hedefliyor. 15 Eylül'e kadar sürecek olan ''Figure of Now'' sergisini tıklamayı unutmayınız.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>