>

TEKNOLOJİ

Molped Genç Kızları Twitter’da Yakaladı!

#günlükmodum hashtag’iyle gerçekleştirilen ankette genç kızların tercihleri ortaya çıktı.
 
   
 
 
     

Özel günlerinde genç kızların en yakın arkadaşı olan Molped, genç kitlenin alışkanlıklarını, duygu dünyalarını ve beğenilerini öğrenmek ve anlamak adına Twitter üzerinden bir dizi anket gerçekleştirdi.

Genç Kızlar Güne Telefonla ‘Merhaba’ Diyor

15 – 24 Aralık 2015 tarihleri arasında, yaklaşık 32 bin cevap alınan twitter anketinde, genç kızların %74’ünün uyandıkları anda ilk olarak telefonuna baktığı sonucuna ulaşıldı. Telefonun ve sosyal medyanın gücü diğer anket sorularında da ortaya çıktı. Tüm gün telefonunu elinden düşürmeyen genç kızların en çok tercih ettiği uygulama ise %46’lık dilimle Whatsapp oldu. Instagram (%41), Snapchat (%11) ve Spotify (%2), Whatsapp’i takip eden uygulamalar oldu. Peki genç kızlar Whatsapp’ta kiminle yazışıyor? Onlar için ‘Kızlar grubu’ çok önemli! Gün içinde en çok grubuyla yazışmayı tercih eden Molped kızları, en yakın arkadaşlarını ikinci sırada, sevgililerini ise üçüncü sırada bırakıyor.

Elçin Sangu Hayallerini Süslüyor


“Bir günlüğüne bir dizi karakterinin yerine geçmek istesen bu kim olurdu?” sorusunun cevabı %51’lik bir dilimle Elçin Sangu oldu. Serenay Sarıkaya (%27), Neslihan Atagül (%16) ve Açelya Topaloğlu (%6), Elçin Sangu’yu takip eden isimler oldu. Dizi izlemeyi çok seven genç kızlar, battaniye altında dizi izlemeyi, %42’lik bir dilimle pijama partisine ve dışarı çıkmaya tercih ettiler.

Çikolatalı Pastaya Dayanamıyorlar


Ne %50’lik indirim, ne makarna ne de iltifat… Genç kızlar günlük koşuşturmacada en çok çikolatalı pastaya hayır diyemiyor.
#günlükmodum anketine katılan genç kızların makyaj çantalarının olmazsa olması ruj iken, skinny jean’leri de kurtarıcıları oluyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>