>

TEKNOLOJİ

Tatilde de Kullanıcıların Yüzde 88’i Twitter’da

Twitter, Türk kullanıcıları arasında yaptığı analizle tatil alışkanlıklarını ortaya koydu.
 
   
 
 
     

Araştırmaya göre Türk Twitter kullanıcılarının yüzde 88’i tatilde de Twitter’dan vazgeçmiyor. Bu kullanıcıların yüzde 95’i ise tatilde mobil aygıtlarıyla Twitter’a erişiyor.

Tatilde de sizi takipçilerinizle buluşturmaya devam eden Twitter yaptığı analiz ile Türk kullanıcıların yüzde 86’sının bu yıl tatile çıkacağını ortayakoydu. Bu kullanıcıların yüzde 87 ise seyahatini yurtdışına yapmayı planlıyor.Türk Twitter kullanıcılarının yüzde 88’i tatilde de Twitter’dan vazgeçmezken bu kullanıcıların yüzde 95’itatilde mobil aygıtlarıyla Twitter’a erişiyor.

YÜZDE 42 TATİL AKTİVİTELERİNİ ARIYOR

Peki kullanıcılar tatilde Twitter’ı en çok ne için kullanıyor? Analize göre yüzde kullanıcıların yüzde 42’si tatil bölgesindeki lokal aktiviteleri aramak için kullanırken yüzde 37’si local restorant ve önerileri araştırıyor. Kullanıcıların dörtte biri ise özel fırsatları takip ederken 5’te biri ise seyahat vasıtası bulmak ve güncel seyahat bilgilerini takip etmek için kullanıyor. Türk kullanıcıların yüzde 73’ü ise Twitter’da bir promosyon gördüklerinde teklifi değerlendirdiklerini söylüyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>