>

KÜLTÜR-SANAT

“Günce” 4 Ekim’de Vizyonda!

Akademi Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği, günümüz baba-kız ilişkilerine farklı bir pencereden bakan sinema filmi 4 Ekim’de izleyicisiyle buluşuyor.
 
   
 
 
     

Hüseyin Namık Üstünel’in senaryosunu yazdığı, Kemal Uzun ve Gürcan Mete Şener’in yönetmen koltuğunu paylaştığı filmde bir baba ve kızının başından geçenler anlatılıyor. Filmin başrollerinde Issız Adam filmiyle büyük başarı yakalayan Cemal Hünal ve Türkiye’nin en başarılı çocuk oyuncularından Nisa Melis Telli yer alıyor.

Radyo programcısı olan Cengiz (Cemal Hünal)’in tüm yaşamı, iş dışındaki zamanlarda karısı ve kızıyla geçer. Fakat mutlu bir pazar günü tüm yaşamını alt üst edecek olayların ilki ile karşı karşıya kalır. Bu olayın ardından daha mütevazi bir yaşam sürmeyi planlayan Cengiz’in tüm hayatının anlamı kızı Günce (Nisa Melis Telli) olur. Yıllar geçtikçe Günce'yle birlikte Cengiz de büyür. Ta ki 5 yaşındaki Günce'yi de kaybetme riskiyle yüzleşene kadar.

“BİR BABA-KIZ HİKAYESİNDEN DAHA FAZLASI”


“Babalık ile 100 metre koşuculuğu arasındaki fark nedir?” sorusuna yanıt arayan film, bir baba-kız hikayesi ekseninde yaşamın tüm detaylarına değiniyor. Kimi zaman sağlık sistemindeki çarpıklıklara göndermelerde bulunurken kimi zaman da hayatın bizi nereye sürükleyeceğinin bilinmezliğini çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor.

Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmde Leyla Lydia Tuğutlu, Gürkan Uygun, Pamir Pekin, Özay Fecht, Erdal Küçükkömürcü, Levent Sülün, Ferdi Akarnur, Salih Usta, Yeliz Başlangıç, Serhat Yiğit ve Alp Eren Khamis gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK “GREENBOX” STÜDYOLARINDAN”

Yapımcılığını Akademi Prodüksiyon adına Kemal Öner, Hüseyin Namık Üstünel ve Gürcan Mete Şener’in üstlendiği “Günce” filminin çekimlerine 6 Temmuz günü İstanbul FM’in Çamlıca stüdyolarında başlandı. Toplam 18 günde tamamlanan çekimlerin Hazarfen Havalimanı ayağında ayrıca Türkiye’nin en büyük “greenbox” stüdyolarından biri kuruldu. Stüdyonun kurulmasında 50 kişilik bir ekip yaklaşık olarak 15 saat çalıştı.

“FİLMİN MÜZİKLERİ BÜYÜK USTADAN”

Filmin müziklerini de sanata gönül vermiş büyük usta, “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi için bestelediği parça ile tanıdığımız ve 162 film ile dizinin müziğini besteleyen Cahit Berkay yaptı. Berkay, Türkiye’nin en prestijli film festivali olan Antalya Film Festivali'nde en iyi film müziği dalında 4 defa Altın Portakal, 1999 yılında da Yaşam Boyu Onur ödülüne layık görülmüştü.

“HALUK LEVENT DUYGUSAL ANLAR YAŞATACAK”


Daha önce hiçbir sinema filminde rol almamış olan Haluk Levent’in filmde önemi büyük. Günce karakterinin en sevdiği sanatçı olan Haluk Levent’in yıllardır akıllardan silinmeyen şarkılarının kullanıldığı sahneler seyirciye duygusal anlar yaşatacak.

“NAZIM HİKMET’E SELAM”

4 Ekim’de vizyona girecek filmde başarılı oyuncu Ayça Varlıer, Cahit Berkay’ın büyük şair Nazım Hikmet Ran’ın “Ninni” adlı şiirinden bestelediği ninniyi seslendirdi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>